הערב בטלוויזיה |

הסיפור מאחורי חוות גלעד

סדרה דוקומנטרית עוקבת אחר הקמת חוות גלעד והטיפוסים שפוקדים אותה

גילי איזיקוביץ
גילי איזיקוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גילי איזיקוביץ
גילי איזיקוביץ

הבמאי איציק לרנר תיעד במשך חמש שנים את בני הנוער שהתגודדו סביב איתי זר בחוות גלעד. את החווה הקימו זר ובצי אשתו בשנת 2002, כנקמה על רצח אחיו של איתי, גלעד, שנורה על ידי מחבלים. החווה, שהקמתה נועדה להתריס, נותרה כזאת לאורך כל שנות קיומה. היא נהרסה והוקמה שוב ושוב, וגם כעת, בזמן שהסדרה מתרחשת, עומדים לחצים בינלאומיים להביא למחיקתה שוב. אבל קורותיה של החווה הם רקע משני לטיפוסים שזורמים אליה. בני נוער, היפים, קיצוניים מאוד, אנשי הכיפות הלבנות של נחמן מברסלב, שרואים את עצמם לא כשוליים אלא כמנהיגים, כמי שפענחו את הקשר הגורדי שבין הציונות, גאולת ארץ ישראל והאמונה הדתית. הם רואים את עצמם כשליחי האל.

בפרק הראשון מבין שלושת הפרקים בסדרה, שישודר הערב, מתואר סיפור הקמת החווה, כחלק מהנקמה על הירצחו של גלעד. היכולת של כמה גורמים קיצוניים, שפועלים בהתרסה מופגנת נגד הממסד, כשם שהם פועלים נגד שכניהם הפלסטינים, עומדת במרכזו של הפרק. וכך גם השאלה עד כמה יחידים עשויים להשפיע על סכסוך בין עמים.

"שליחי האל". ערוץ 1, 21:00

"סדרת תעודה "שליחי האלצילום: ירון ויינשטיין

הסרט "שישה ימים בכנסת", שישודר היום בערוץ הכנסת, מביא את אחורי הקלעים הפרלמנטריים של מלחמת ששת הימים. הבמאית הדס לוי סצמסקי בוחנת פרוטוקולים מקוריים של ישיבות הממשלה והכנסת, ובהם מתועדים הליכי קבלת ההחלטות, הלך הרוחות שמאחורי הדיונים ובעיקר משתקפת התקופה, לפני המלחמה ובמהלך האירועים ההיסטוריים שנרשמו בה.

"שישה ימים בכנסת". ערוץ הכנסת, 15:00

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ