הערב בטלוויזיה |

ההיסטוריה הסודית של החפצים

הערב עולות שתי תוכניות בערוץ ההיסטוריה, האחת חדשה, בשם "ההיסטוריה האבודה", והשנייה בעונה שלישית - "10 דברים שלא ידעת על", בהנחייתו של הנרי רולינס

רותה קופפר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רותה קופפר

הערב, כחלק מרצועת שידור חדשה של ערוץ ההיסטוריה, יעלו שתי תוכניות, האחת חדשה, "ההיסטוריה האבודה" שמה, והשנייה שבה בעונה שלישית, והיא נקראת "עשרה דברים שלא ידעת על". יחד הן מנסות לחקור לעומק את ההסברים לקונספירציות וכן סודות וטיוחים של ממשלות ותאיגידים אמריקאיים.

בסדרה החדשה בראד מלצר, מגיש הסדרה, מחפש בכל פרק אחר פריטים היסטוריים חשובים שאבדו, כמו הדגל האמריקאי שהונף על חורבות גראונד זירו אחרי הפיגוע במגדלי התאומים, או צילומים של הנחיתה על הירח וגם הכובע שחבשה ג'קי קנדי ביום שהתנקשו בבעלה. מלצר יוצא למסע חיפוש אחר האוצרות הללו במטרה לאתר אותם ולהשיב אותם לבעליהם החוקיים, שזה לרוב הציבור האמריקאי. הוא נובר בין פריטים בשוקי פשפשים, מחפש בשוק השחור או מברר בין עזבונות או סתם מרתפים חשוכים. בכל פרק מוצאים חלק מהפריטים, ובסדרה מקווים כי גם הצופים יתגייסו לעזור בעזרת אתר האינטרנט שלה. בתמורה למידע חיוני שיוביל למציאת פריטים היסטוריים מציעים היוצרים פרס כספי בשווי 10 אלף דולר.

מתוך "עשרה דברים שלא ידעת על"צילום: ערוץ ההיסטוריה

בפרק הראשון, שישודר היום, מחפשים אחר הדגל האמריקאי שהניפו הכבאים על חורבות גראונד זירו, המקום שבו ניצב מרכז הסחר העולמי, לפני הפיגוע. עוד מחפשים את אוסף החרבות המשובצות יהלומים של הנשיא הארי טרומן, שנגנבו מהספרייה הנשיאותית במיזורי, וכן תת מקלע מדגם תומפסון שאותו גנב ג'ון דילינג' שנמלט מהכלא.

ב"עשרה דברים שלא ידעת", מגיש הנרי רולינס, מוזיקאי פאנק, משורר, אמן ספוקן וורד וחובב היסטוריה, את הסדרה החושפת תגליות ועובדות סודיות על דמויות, ערים ותקופות שונות. בעונה החדשה יספרו את הסיפור מאחורי יצירת הדגל האמריקאי – כן, אותו דגל (בערך) שאחר כך נעלם מגראונד זירו; המאבק הפוליטי החשאי למען זכויות האפרו־אמריקאיים במאה ה-20, תאוות הבצע בתקופת הבהלה לזהב וההיסטוריה הסודית של המריחואנה.

"עשרה דברים שלא ידעת על". ערוץ ההיסטוריה, 21:20; "ההיסטוריה האבודה". ערוץ ההיסטוריה, 22:10

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ