הסדרה שמפנה תשומת לב לחירשים

רותה קופפר
רותה קופפר

"הוחלפו בלידתן", המתחילה היום את עונתה החמישית, היא סדרת נעורים די שגרתית. ייחודה בכך שהיא מפנה תשומת לב לקהילת החירשים. הסדרה החלה כגרסת הנערות של "משנה מקום משנה מזל" שבה ביי קניש (ונסה מרנו, "בנות גילמור"), נערה שגדלה בשכונה עשירה בקנזס, גילתה יום אחד כחלק ממשימת לימודים בבית הספר, שלאחר לידתה נעשתה טעות בבית החולים והיא הוחלפה עם תינוקת אחרת ששמה דפני ואסקז (קייט לקלרק). דפני היא נערה חירשת שחיה עם אמה וסבתה בשכונה של מעמד הפועלים במיזורי. היא התחרשה בשל דלקת קרום המוח שלקתה בה בילדותה. שתי המשפחות נפגשות ונאבקות על זכויותיהן וזהותן.

עם השנים נהפכה הסדרה לדרמה עם אג'נדה ברורה וייחודית, שמעזה יותר מעמיתותיה – כמו למשל בשידור פרק שלם בדממה מוחלטת.

בסיום העונה הקודמת, בית הספר לחירשים קרלטון, שבו למדה דפני, נסגר, אמט עזב ללוס אנג'לס, ודפני חמקה מעונש בזכות ביי. כעת דפני תוכל להגשים את חלומה להיות רופאה.

בפתיחת העונה החדשה, הערב ביס דרמה, אמט והמשפחה מופתעים לגלות את החלטתה האימפולסיבית של ביי, ואף אחד אינו מרוצה מכך. דפני עצמה נחושה להוכיח שהיא ראויה להקרבה של תאומתה להחלפה, ומתמודדת בגבורה עם העולם החדש והמפחיד של המכללה.

"הוחלפו בלידתן". יס דרמה, 21:15

משתה תמידי

עונת הסיום לסדרה החביבה אך לא תמיד מובנת, "קוגר טאון", בכיכובה של קורטני קוקס ("חברים"). בסיום העונה החמישית נודע כי לורי וטראוויס מצפים לילד. בתחילת העונה החדשה, הערב ביס דרמה, ג'ולס (קוקס) מסכימה להפסיק לשתות יין בזמן ההריון של לורי, אך שאר החבורה ממשיכה במשתה התמידי שלה. גרייסון מכין את טראוויס לאבהות בעזרת גור חזירים, ולאחר הלידה, טראוויס אינו מרוצה מהשמות לתינוק שלורי מציעה, וזקוק לעזרתה של אלי כדי שתהרוס אותם עבור לורי.

"קוגר טאון". יס דרמה, 22:00

תגובות