הערב

ג'ון אוליבר שוב כאן

רותה קופפר
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
רותה קופפר

למרבה השמחה חזר השבוע ג'ון אוליבר עם תוכניתו החדשותית הסאטירית "השבוע שעבר" לעונתה השנייה. התוכנית של HBO תשודר הערב, בהפרש של יומיים, בהוט פלוס. כפי שהבטיח בקדימונים לא יהיו סוסי פוני או תינוקות בעונה החדשה, פשוט אותו הדבר שעשה בעונה הקודמת, וזה המון.

ג'ון אוליבר בתוכנית "השבוע שעבר"צילום: Last Week Tonight with John Oliv

אוליבר, בעונה אחת בלבד, הצליח להתברג לרשימות הסדרות הטובות של שנת 2014 וגם זכה לשבחים על עבודת העיתונות שלו. ואכן, הקומיקאי הבריטי הבין שאם רוצים להגיד משהו חשוב צריך לעשות את זה בצורה מעניינת ורצוי גם מצחיקה, וכך עשה במשך תוכנית אחרי תוכנית בשנה שעברה – הביא את תשומת הלב לשחיתות של ארגון פיפ"א ולשקרים של מחלקי המלגות לנשים בארצות הברית, וכך הוא עושה בפרק הראשון הערב, שבה הוא מפנה את תשומת הלב לאופן שמתנהלות חברות התרופות בארצות הברית.

לפני שהוא ניגש לנושא זה, אוליבר מתייחס לכמה נושאים מהשבוע. "אולי נראה לכם שהייתי בחופש במשך שלושת החודשים האחרונים, אבל זה לא נכון. כמו בריאן ויליאמס בחרתי להוריד את עצמי מהאוויר, אחרי שהתברר כי אני מוסר לכם מידע כוזב", ואז הוא מזכיר פרט ממש קטן שהוא לא באמת שיקר לגביו, אבל הוא משעשע למדי.

עוד הוא מציע לחברת "רדיו שאק", שחווה קשיים רבים ועתידה לסגור את מחצית מסניפיה, תשדיר פרידה הולם, וגם מתעכב על האופן שחבר קונגרס אמריקאי עיצב את המשרד שלו בהשראת "אחוזת דאונטון".

משם הוא עובר לדון בחברות התרופות. לפי החישוב שלו, כל אזרח אמריקאי קונה תרופות במרשם בסך אלף דולר לשנה. "וולטר וייט היה מרוויח יותר כסף אם היה פשוט רוקח תרופות לשיגרון", הוא מעיר. מאחר שמדובר במרשם ורופא צריך להיות זה שנותן אותו, הוא מצביע – דרך כתבות רבות שנעשו על הנושא והוא מקבץ מחדש – על האופן שנציגי החברות האלה מנסים לגרום לרופאים להמליץ לחולים על התרופות שלהם.

"חברות התרופות מוציאות יותר כסף על שיווק ויחסי ציבור מאשר על מחקר ופיתוח", הוא מסביר ומשווה את חברות התרופות לנער בתיכון המבקש לשכב עם חברתו. "חברות התרופות הן כמו אותו נער. הן הרבה יותר מעוניינות לחדור לגופך, מאשר להיות יעילים כשהם כבר נמצאים בתוכו".

"השבוע שעבר". הוט פלוס, 22:00

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ