רותה קופפר

מה ניתן ללמוד מהסדרה "רשימת הלקוחות", סדרה על אשה חד הורית שמתחילה לעבוד בזנות במכון עיסוי? כמה דברים; ראשית שרק גברים חתיכים נזקקים לשירותיה; אלה השעירים מדי, הזקנים מדי והקמצנים מדי רוצים רק במסז'יסטיות שאינן מוכנות לתת "אקסטרות". היפים, החלקים והשריריים, הנראים לקוחים מתוך מודעות לבשמים, הם אלה שמבקשים את התוספת המינית לעיסוי הסטנדרטי, ומשלמים על כך בטיפים נדיבים. אוי וכמה שהם נחמדים, עדיני נפש ואוהבים את הרעיות שלהם בלה בלה. רק טיפשה תעדיף את המכוערים עם השערות על הגב על פני הדוגמנים עם הקוביות בבטן, שמצריכים קצת יותר. לא נאמר בפירוש בשום שלב במה בדיוק מדובר, הכל מאוד מרומז ולא רואים דבר, אבל המבין יבין. מרוב שהכל מוצג באופן חיובי — לא רק לקוחות יפים אלא גם מדאם מסוככת והוגנת — קשה כמעט להבין מדוע הגיבורה בהתחלה מסתייגת מהדרישה ממנה, ואחר כך מסתירה את סיבת התעשרותה מבני משפחתה.

שנית, לומדים מהסדרה, שג'ניפר לאב יואיט, השחקנית הידועה ביכולת החד־תכונתית שלה, מסוגלת לגלם מישהי חסודה ופגועה עם מבט מצועף מעלבון (איך לא, עם ריסים מלאכותיים ארוכים כל כך), אפילו כשהיא משחקת מסז'יטסית יגעת כפיים (וסליחה על משחק המלים, הוא פשוט מתבקש). ועוד דבר — באמת קשה להתבגר בהוליווד אם שחקנית נהדרת ומגוונת כסיביל שפארד ("מופע הקולנוע האחרון", "בלשים בלילה" ו"סיביל"), נאלצת להשתתף בסדרה הזאת, ועוד בתפקיד האם של הגיבורה.

ג'ניפר לאב יואיט ב"רשימת לקוחות"צילום: באדיבות yes

"רשימת הלקוחות", שעולה היום ביס בינג', שירות ה–VOD של החברה, מספרת את סיפורה של ריילי פארקס (ג'ניפר לאב יואיט, "הלוחשת לרוחות"), שמתחילה לעבוד בספא בעיר מגוריה בטקסס, לאחר שבעלה נטש אותה ואת ילדיה. היא צריכה להתפרנס, וזאת כנראה האופציה היחידה שיש לה. הסדרה מ-2012 היא עיבוד לסרט שנעשה לטלווזייה בערוץ לייפטיים, כמו הסדרה, ושאף זיכה את הכוכבת שלו, גם אז היתה זו יואיט, במועמדות תמוהה לפרס גלובוס הזהב. היו לה שתי עונות קצרות עד שהוחלט לבטל את הפקתה.

השידור של "רשימת הלקוחות", סדרה שהופקה במקור לערוץ המיועד לנשים בעיקרו, בסמיכות לעלייתו של "50 גוונים של אפור" לאקרנים, סרט שגם הוא מיועד לנשים בסופו של דבר, הוא קצת מקרי (הסדרה שודרה במקור כשהספרים שעליהם מבוסס הסרט היו בשיאם), אך היא מצטרפת למגמת הפורנו הרך, המתחסד והמייגע, המייעד עצמו לנשים, ומעורר תהיות מציקות בקשר לגבולות המוכתבים לפנטזיה הנשית.

"רשימת הלקוחות". יס בינג'

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ