הערב |

הבחירה בידיים שלהם

גילי איזיקוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גילי איזיקוביץ

מהיום ועד יום רביעי ישדר ערוץ 8 את "ברוב קולות", תוכנית על הבחירות שהיא שילוב בין כתבות באווירה דוקומנטרית לדיוני אולפן. את השידור מוביל רינו צרור והוא יעסוק בכל תוכנית במגזרים והדרך שבה הם מצביעים. הערב יהיו אלו שתי כתבות, של רונן זרצקי ויעל קיפר, על המגזר הערבי, איחוד המפלגות הערביות ופוטנציאל 15 המנדטים שלו, וסרט קצר של ניר ברעם על בוחרי יש עתיד ואחרים, המתנדנדים בין יאיר לפיד למשה כחלון.

"ברוב קולות"צילום: ערוץ 8

בכל תוכנית יתארחו הבמאים באולפן לצד אורח משתנה. הערב תהיה זאת ד"ר יוליה אלעד שטרנגר, פסיכולוגית פוליטית. בתוכנית שתשודר מחר יוקרן סרט של שירלי ברנר על המנהיגים הצעירים ועל המצביעים החדשים, וסרט של ברק הימן, על המצביעים החרדים והמצביעים החרדים החדשים. לצדם יתארח באולפן ליאור צורף, חוקר חכמת המונים. בתוכנית השלישית, מחרתיים, ישודרו הסרטים הקצרים של דפני ליף, שהלכה בעקבות חסרי הבית הפוליטי, שאינם מצביעים, וסרטו של גיל מזומן העוקב אחרי דפוסי ההצבעה של מצביעי הכיפה הסרוגה, מהבית היהודי ועד אלי ישי. יתארח באולפן ד"ר ישראל ויסמל מנור מהמחלקה למדעי המדינה באוניברסיטת חיפה.

"ברוב קולות". ערוץ 8, 21:00

בעקבות השם

הבמאי חיים בוזגלו יוצא למסע תיעודי בעקבות שם המשפחה הטעון שלו. האם, כמעט 40 שנים מאז נטבע המושג "מבחן בוזגלו", השם "בוזגלו" הוא עדיין סמל? הבמאי מנסה לברר זאת עם אנשים ששם משפחתם זהה לשלו ודמויות אחרות.

"מבחן בוזגלו". ערוץ 10, 21:00

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ