לואי שוב כאן

רותה קופפר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רותה קופפר

כמו תמיד אצל לואי סי־קי, הקומיקאי־פילוסוף משלב בסדרה שלו "לואי" גם התייחסות אל עצמו ואל הסדרה, כך קורה בפרק הראשון של העונה החמישית הערב, שבו הוא מתייחס לעונה הקודמת ולתגובה אליה באופן עקיף. זה קורה כאשר הוא יושב ומדבר עם הפסיכולוג שלו ומספר לו על נבכי נפשו, וחושף את תובנותיו מהתבוננותו העצמית – כפי שעשה לאורך העונה הקודמת - ומסיק, כאשר הפסיכולוג נרדם מולו, שהוא נהיה משעמם.

"לואי"צילום: KC Bailey / FX / yes

זה כמובן רחוק מהאמת. גם העונה הקודמת של "לואי", סדרה שאין דומה לה במרחב הטלוויזיוני, שהיתה רצינית, עצובה וסבלה קצת מהדיכאון של יוצרה, היתה מצוינת. העונה החדשה של הסדרה של ערוץ אף־אקס, שעולה הערב ביס או, מתחילה בדומה לקודמותיה עם קטע סטנדאפ וממשיכה לתיאור עלילה שמוגש בקטעים לא תמיד לינאריים.

כאשר לואי בתפקיד הסטנדאפיסט, כמו בתחילת הפרק, ומאחורי קיר לבנים, הוא משועשע, קליל, ומלא תובנות כרימון. כך למשל הוא מסביר מדוע לא יכול לצאת שום דבר טוב מזה שנגלה כי יש חיים אינטליגנטיים על כוכב אחר. בתיאור קצרצר של סיטואציה דמיונית הוא מסכם את כל מה שפסול בתפישת העולם המעמדית־גזעית, גיאו־פוליטית של העולם המערבי, שם אותנו ללעג ולא נותר אלא לצחוק. צודק, עדיף שנפתור קודם את העניינים כאן.

בחלקים הנרטיביים של הסדרה, העוסקים בסטנדאפיסט ניו־יורקי גרוש ששמו לואי, שלו שתי בנות, ובו נראה הג'ינג'י גדל הגוף נע באי־נוחות מסיטואציה מביכה אחת לשנייה, הוא מציג פרסונה אחרת, מגושמת בעיקרה. כמו תמיד הוא מגיע עם הדמות הזאת לסיטואציה קיצונית, גם הערב, כשהוא בא לאירוע חברתי ומצליח להעליב את המארחות המצפות לתינוק. מי שצריך איזו אתנחתא קומית מכל סוגיית הפונדקאות שהתעוררה כאן בחודש האחרון יקבל אותה הערב מכיוון מקורי.

"לואי". יס או, 23:00

תגובות