מה יהיה בעונה החדשה של "בלש אמיתי"

רותה קופפר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רותה קופפר

"בלש אמיתי", הסדרה של ניק פיזולוטו, היתה אחת ההפתעות של שנה שעברה. סדרת מתח אפלולית של HBO, עם נגיעות פילוסופיות וסימליות שלא תמיד הצדיקה את רמזיה, הציתה את הדמיון והתברגה למועמדויות לפרסים. היו בה שחקני קולנוע אדירים כוודי הארלסון ומתיו מקונהי, שניכר כי נהנו מהמשחק המשותף.

קולין פארל ורייצ'ל מקאדמס ב"בלש אמיתי"צילום: Lacey Terrell

במרכז הסדרה היה סיפור שהתרחש בכמה צירי זמן, שבאחד מהם מבקשים מקונהי והארלסון, שני בלשי משטרה, להיזכר באירוע שקרה בעברם ולהיחקר עליו. היה משהו פואטי ומיסתורי בהתרחשויות ובמבנה של הסדרה, וגם קצת נפוח מחשיבות עצמית כמעט פארודית בסדרה בדיבור המתמשך של תיאור האירועים, במיוחד בפיו של מקונהי. כעת היא חוזרת לעונה שנייה, אבל עם שחקנים חדשים וסיפור לגמרי שונה.

הסדרה האנתולוגית, שלפי כלליה בכל עונה היא מספרת סיפור אחר שאין לו קשר עלילתי לעונה הקודמת, עוקבת בעונה זו אחר עוד רצח מוזר. שלושה אנשי חוק ופושע אחד מנסים כל אחד בדרכו לתור אחר האמת, ובדרך למצוא גאולה, ברשת סבוכה של קונספירציות ובגידות. אנשי החוק הם ריי (קולין פארל, "זיכרון גורלי"), בלש מתוסבך (זה עובר כחוט השני מהעונה הקודמת) החוקר את הרצח במשטרת וינסי שבקליפורניה יחד עם אנני (רייצ'ל מקאדמס, "שרלוק הולמס", האשה שכל כך רצו לראות בסדרה שנמתחה עליה ביקורת על העדר הנשים בה), בלשית במשרד השריף של מחוז ונטורה. פול וודראף (טיילור קיטש, "אורות ליל שישי"), הוא יוצא צבא ושוטר ביחידת האופנועים המושעה מתפקידו. הפושע הוא פרנק (וינס ווהן, "לדפוק התמחות") שמנסה לחזור למוטב ועומד לאבד את כל כספו לאחר ששותפו לעסק נרצח. אשתו (קלי רייל, גם "שרלוק הולמס") בוחנת גם היא את אפשרויותיה.

בקיצור, גם עונה זו מתאפיינת בשחקני קולנוע וטלוויזיה משובחים שמתאפיינים בדיבור לאה, ושיכולים לגלגל על לשונם את הטקסט העשיר והמתוחכם של פיזולוטו. עכשיו כל שנותר הוא לגלות אם יהיה כאן מלך צהוב, או כל רמז סמלי אחרי.

"בלש אמיתי". יס או, 4:00 (במקביל לשידור בארה"ב) ו-22:00

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ