גילי איזיקוביץ
גילי איזיקוביץ

ביום שישי אחר הצהריים ישודר בערוץ 8 הסרט התיעודי "סרט ערבית" בשעת שידור שכולה מחווה מתוקה למושא הסרט. איל שגיא ביזאוי (גילוי נאות: ביזאוי הוא בעל טור במוסף גלריה שישי) ושרה צפרוני יצרו סרט על הנושא אזוטרי לכאורה, הסרט הערבי ששודר במשך שנים בימי שישי אחר הצהריים בערוץ 1. "לכאורה" משום שמסתבר שמאחורי הסרט מעגלים הולכים ומתרחבים. שגיא ביזאוי מתחיל אולי במשפחתו, בסבתות ובדודה ובכינוס המשפחתי השבועי מול הסרטי הערבי, אבל מפליג משם למחוזות בלתי צפויים, לסיפור שהוא גם עדתי, לאומי וכזה הנוגע בפוליטיקה איזורית, הברחות מסוכנות וסוכני חרש שתפקידם לשים יד על המוצר הנחשק: הסרטים. 

ב"סרט ערבית" מתראיינים צופים לשעבר, ביניהם גם דמויות מפתיעות, אנשי ערוץ 1 שמוסיפים לשמור בקנאות על המקור לסרטים בשנים של נתק דיפלומטי, סוכן סרטים אחד שזהותו מטושטשת, חברים ובני משפחה. כל אלה מלווים בפס קול ובתמונות מהסרטים ומעוררים יותר מהכל את החשק להזדרז ולסיים את ניקיונות יום שישי, לחתוך יפה אבטיח ולאשפז את המוח במנוחה, מול סרט ערבי.

"סרט ערבית", ערוץ 8, 16:30

צילום: פריד אלאטרש

הערב ישודר חלקה השני של התכנית על רוסיה, במסגרת "אבודים", תכנית התעודה הכמו בלשית שמובילה צופית גרנט. צוות התכנית מנסה לסייע ליאנה, צעירה ואם לארבעה, לאתר ברוסיה את האב שעמו נותק הקשר לפני שנים. במהלך המסע היא מגלה שיש לה גם אח צעיר ממנה, וכעת היא מחפשת גם אחריו.

"אבודים", ערוץ 2, 21:00

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ