רותה קופפר

בחודש שעבר נמלט טיגריס מגן החיות בגיאורגיה והרג אדם. באותו שבוע אריה טרף אשה בספארי בדרום אפריקה. לפיכך אירועי "ZOO", מיני סדרה חדשה, העולה הערב ביס אקשן, על גל תקיפות מסתורי של חיות טרף על בני אדם המתרחש בעולם, נראים קצת פחות מדע בדיוניים מכפי שהתכוונו היוצרים.

"ZOO". גל תקיפות מסתוריצילום: Hilary Bronwyn Gayle / CBS/ yes

הסדרה, המבוססת על רומן מאת ג'יימס פאטרסון, אבל מושפעת גם משערוריית הסרט התיעודי "בלאקפיש" היוצא נגד פארק השעשועים "סי וורלד" ויחסו ללווייתנים הקטלניים שבו, נפתחת בערבות אפריקה, בבוטסואנה, ומדלגת משם לארצות הברית. במקביל, ברחבי העולם, ניכר כי חיות הטרף שמאסו בשליטת בני האדם ועיתונאים שמאסו מהתאגידים, אולי גם מהטייקונים – מי יודע, המתייחסים רע לבעלי החיים, פורצים במרד. זה של חיות טרף הוא אפקטיבי יותר.

בני האדם הטובים הם זואולוג אמריקאי (ג'יימס וולק, "המטורפים"), שמדריך טיולי ספארי בשמורות באפריקה ומבריח ציידים. הוא הראשון לזהות את השינויים בהתנהגותם של בעלי החיים. הוא מבין שצריך לרדת לסוף העניין לפני שכל בעלי החיים יקומו על בני האדם. הוא חובר לקלואי (נורה ארנזדר, "מוצרט בג'ונגל"), חוקרת צרפתייה שיחד אתו מנסה למצוא פתרון למשבר. בלוס אנג'לס, כתבת החדשות ג'יימי קמפבל (קריסטן קונלי,"בית הקלפים") מנסה גם היא לחקור את הסיפור, ואף שהעורכת שלה מנסה להוריד אותה מהמאבק נגד התאגיד שלדעת העיתונאית קשור להחמרה במצב, היא פונה לווטרינר מיטש מורגן (בילי ברוק, "רוולושן", "המפענחת") המעדיף את חברתן של החיות על בני האדם.

אתמול עלתה בערוץ 1 סדרה חדשה של בי־בי־סי, "גן החיות שלנו", שגם בה חיות טרף ובני אדם המתקשרים טוב יותר אתם, אך אין שום דמיון או קשר בין השתיים פרט לשמותיהן וצמידות השידור שלהן. ראו הוזהרתם.

"ZOO". יס אקשן, 22:00

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ