קול קומי מבריק

רותה קופפר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רותה קופפר

פעם בכמה שנים מגיע קול קומי חדש ומרענן, פעם בעוד יותר שנים, הקול הזה הוא של אשה – איימי שומר היא האשה הזאת. היא אחת הקומיקאים המבריקים של השנים האחרונות, ולאחר שלוש עונות מוצלחות בארצות הברית מגיעה תוכניתה להוט קומדי סנטרל הערב, ותשודר בו ברצף לילי. התוכנית של שומר, "איימי שומר", מחולקת למערכונים, קטעי סטנדאפ, משאלים ברחוב וגם ראיונות עם אנשים ססגוניים. המערכונים, תמיד בכיכובה, עוסקים בהוויה הנשית, ובמיוחד בזו שלה – של אשה צעירה (היא בת 34) העושה את צעדיה הראשונים בעולם הבידור.

הפרק הראשון של העונה השלישית, שפירסמה את שומר בעולם כולו, נקרא "דה לאסט פאקבל דיי", וכלל מערכון עם ג'וליה לואי דרייפוס ("ויפ"), טינה פיי ("רוק 30") ופטרישיה ארקט (הסרט "התבגרות"), שנראות חוגגות בפיקניק בטבע. למקום מגיעה שומר. היא מאוד שמחה לראות אותן. הן גם מזהות אותה. "זאת לא את שמדברת על הפות שלך כל הזמן בטלוויזיה?" כן, כן, היא מאשרת. מה החגיגה? היא מבקשת לדעת, והם מסבירים לה שזה היום האחרון שג'וליה לואי דרייפוס עוד יכולה להיחשב מספיק נחשקת בעיני אולפני הוליווד. אז הגיע הזמן להרים כוסית.

הזיהוי של שומר כזאת שמדברת על הפות שלה הוא עקיצה אישית שלה על עצמה, אבל גם הגדרה מדויקת. בתוכנית האירוח של דייוויד לטרמן דיברה שומר על הפות שלה, כמתבקש, ממש לפי הזמנה. ואחר כך בתוכניתה שלה עשתה מערכון פארודי על האופן שמגישי תוכנית אירוח ליליות מזילים ריר על הסלבריטאיות המוזמנות אליהן.

הסדרה שלה מקורית, מיוחדת וכעת גם זוכה להכרה. בשבוע שעבר נודע כי היא מועמדת לשבעה פרסי אמי, ובהן גם מועמדות לשחקנית הקומית הטובה ביותר.

עוזרים לה במלאכת ההצחקה ג'סי קליין, התסריטאית הראשית שלה, ודן פאוול המפיק הבכיר שלה. בשלוש העונות שלה השתתפו במערכונים גם שחקנים מפורסמים כפול ג'יאמטי, ג'ף גולדבלום, ביל ניי וגם קומיקאים כג'רי סינפלד, ביל היידר ואמבר טמבלין.

"איימי שומר". הוט קומדי סנטרל, 22:30

תגובות