היום בטלוויזיה |

לקפוץ לצדדים ולנענע את האגן

גילי איזיקוביץ
גילי איזיקוביץ
"מופע הקולנוע של רוקי"
גילי איזיקוביץ
גילי איזיקוביץ

לפני 40 שנה הוקרן לראשונה סרט הפולחן "מופע הקולנוע של רוקי"' המספר על הזוג התמים, ג'נט סקוט ובראד מייג'ור, שנקלע לטירה מסתורית ושופעת הפקרות מינית, שמקור דייריה מסתורי ומפוקפק. אפשר להתווכח האם שעת צהריים בחופש הגדול היא שעה הולמת לסרט זה, אבל במקום, אפשר פשוט לקפוץ שמאלה, לקחת צעד ימינה, להניח ידיים על הירכיים ולנענע את האגן.

"מופע הקולנוע של רוקי", יס 3 HD, 13:10

הצצה לאופנת העילית

שמונה שבועות לפני מועד הצגת הקולקציה, הכריז בית האופנה דיור על ראף סימונס כמעצב הבית החדש שלו. סימונס, אאוטסיידר לאופנת העילית הוותיקה, נאלץ להיכנס לתפקיד במהירות ולייצר קולקציית ביכורים בזמן שיא. הסרט "דיור ואני" מתעד את קרביו של בית האופנה, את תעשיית הקוטור הצרפתית ואת סימונס.

"דיור ואני", יס דוקו, 22:00

מהחוץ לפנים

סופר המדע הבדיוני פיליפ ק. דיק נחשב כיום לנביא העידן הדיגיטלי. מפתיע לגלות שאת ספריו הגדולים, שהפכו לסרטים שוברי קופות גדולים אף יותר (למשל "בלייד ראנר", "זיכרון גורלי" ו"דוח מיוחד") ברא מתוך ביתו שבקליפורניה, בו התבצר שנים. ק. דיק היה אגורפוב, שפיצה על החשש מהחוץ בדמיון עשיר ובכתיבה פורייה, אותה עודד בעזרת סמי הזייה. הסרט עליו, מביא ראיון נדיר איתו ועם הפסיכולוג שלו, אלמנתו וכותב הביוגרפיה שלו.

"העולמות של פיליפ ק. דיק", ערוץ 8, 22:00

זאב שהוא למעשה פנתר

ערוץ הקולנוע הישראלי בלוויין חוגג יום הולדת לשחקן זאב רווח ובמסגרת זו ישודרו היום כמה מסרטיו ושני פרקים של הסדרה "המשאית" בה כיכב. כדאי לשים לב במיוחד לסרט "פנתר לבן", סרטו של דני רייספלד, בו רווח הוא מאמן איגרוף הלוקח תחת חסותו נער רוסי ניאו־נאצי.

"פנתר לבן", יס קולנוע ישראלי, 22:00

תגובות