האם לכל אדם יש זכות להיות הורה?

גילי איזיקוביץ
גילי איזיקוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
"לגדל את אמא ואבא". האם לכל אדם יש זכות להורות?
גילי איזיקוביץ
גילי איזיקוביץ

צחי דיכנר הוא האפוטרופוס של אמו הלוקה בשכלה. מאז נעוריו, כשסבתו אושפזה בבית החולים, הוא מטפל בה, ותחנות חיים שגרתיות נמנעו ממנו בגלל המצב הזה. אריאל בת השלוש וחצי היא בתם הנורמלית של צעירים עם מגבלה שכלית. עומר בן ה-25 הוא כמעט ההורה של הוריו, גם הם מוגבלים שכלית. "לגדל את אמא ואבא" הוא סרטה התיעודי של טליה פלד קינן על ילדותם וחייהם של ילדים שנולדו להורים מוגבלים, ועל המחירים שהמצב הזה גובה וגבה מהם. מי אחראי לגורלם? איזו ילדות יש להם? והאם לכל אדם זכות להורות?

"לגדל את אמא ואבא", ערוץ 10, 21:00

הכלה בלבן

מעל כל העיבודים הטלוויזיונים לספריו של סר ארתור קונאן דוייל, מזדהרת "שרלוק" של הבי־בי־סי, הסדרה שהפכה את בנדיקט קאמברבאץ' לשחקן בינלאומי מצליח. "שרלוק" של קאברבאץ' הוא טיפוס מבריק אך לוקה בכישורים חברתיים, מתבודד אקסצנטרי וגאון קיצוני. היום, חמישה ימים אחרי ששודר בארה"ב, ישודר בארץ ספיישל חג המולד של הסדרה, שאורכו כאורך סרט קולנוע. הפעם, בניגוד לשלוש העונות של הסדרה, ממוקמת העלילה בתקופה הוויקטוריאנית. שרלוק ווטסון חוקרים תעלומת מקרי רצח שאחראית להן רוח רפאים, כלה צעירה לבושה לבן. שידור הפרק בחו"ל הרגיז את הצופים הפמיניסטים.

"שרלוק: הכלה השנואה", אקסטרא ויאודי הוט

דרושות מיטות

"קוד שחור" הוא המינוח האמריקאי שבו משתמשות רשויות הרפואה בארה"ב לתיאור מצבי "זקנה במסדרון" (כלומר ריבוי חולים העולה על מספר המיטות). "קוד בלאק" הוא גם שמה של סדרת בית חולים חדשה שתהיה זמינה לצפייה בסלקום טיוי. הסדרה מתארת את הנעשה בחדר המיון העמוס לעייפה בבית חולים ציבורי בלוס אנג'לס שבו מנסה רופאה בכירה לתמרן בין חולים לקבוצת המתמחים שהיא אחראית להם.

"קוד בלאק", סלקום טיוי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ