היום בטלוויזיה |

שחיות החמדה של דייוויד הוקני

גילי איזיקוביץ
גילי איזיקוביץ
"הוקני". איך הפכו בריכות השחייה לסמל
גילי איזיקוביץ
גילי איזיקוביץ

"הוקני", סרטו של הבמאי רנדל רייט על האמן הבריטי־אמריקאי הנודע, דיוויד הוקני, הוא ביוגרפיה יסודית, מורכבת ומעניינת על מי שכמה מיצירותיו הפכו איקוניות. דרך הביוגרפיה שלו וההשפעות עליו, מפוענחות היצירות הללו (ציורי בריכות השחייה, למשל). יותר מזה — בזכות תולדות חייו ברור איך ולמה הפכו היצירות הללו לסמלים של המאה ה–20. הוקני הוא תוצר של תופעות, מהלכים היסטוריים ותנועות, הושפע והשפיע. יחסי הגומלין האלה מרתקים.

כמתחייב מסרט שהוא ביוגרפיה (הוקני עצמו העמיד לרשות הבמאי את ארכיונו הפרטי), הוא מתחיל בילדותו וזיכרונותיו הראשונים מהדי הפצצות גרמניה על אנגליה במלחמת העולם השנייה. חייו עברו בלימודי אמנות בלונדון המשתנה של שנות ה–60, ביצירה אמנותית שהלכה והשתנתה, במעבר לאמריקה, היציאה מהארון והחיים כהומוסקסואל, וההשפעה שהיתה לכך על יצירתו. הוקני הצעיר, בשיער פשתן שופע, עיני תכלת עירניות ומשקפיים עבי מסגרת, מתועד תזזיתי בסטודיו שלו. יוצר "מה שבא לי ומתי שבא לי". מעניין לראות שגם בעשור השמיני לחייו התזזית, כמו הזיק בעיניים, עדיין שם.

"הוקני", ערוץ 8, 22:00

תכנים חדשים ביומולדת להוט וי־או־די

ציון 11 שנות פעילותו של שירות הווידאו על פי דרישה של הוט ייעשה באמצעות העלאתם של תכנים חדשים לשירות, שיהיה פתוח לכל לקוחות החברה. בין התכנים שיעלו החל מהיום (ולאורך כל חודש פברואר) — העונה הראשונה והמומלצת של "מוצרט בג'ונגל", שתי העונות הראשונות של "הוחלפו בלידתן", שתי העונות הראשונות של "אלמנטרי" החביבה ועוד.

הוט וי־או־די

תגובות