גילי איזיקוביץ
גילי איזיקוביץ
גילי איזיקוביץ
גילי איזיקוביץ

בת שלוש הייתי כשהורי עברו להתגורר בשכונת שעריים ברחובות. פעם אחר פעם יצאו משלחות מילדי משפחת עותמי ואיזיקוביץ לתור את הסביבה. פעמים בודדות גם הרהבנו כניסה לעומק האוייב: שכונת מרמורק שמעבר לכביש. כמו שיודע מאז ומעולם כל עולל, גם אם איתרע מזלו ואינו תימני מבטן, שערוקים — בני שעריים — אינם מתחברים עם מרמורקים. היריבות בין השכונות לא נפלה מזו שבין מונטגיו וקפיולט.

מרמורק ושעריים הן שתי שכונות רחובותיות השוכנות בצמוד זו לזו, שעריים הגדולה והענייה, וצמודה לה מרמורק הקטנה והמיוחסת. היריבות ביניהן כה גדולה שלשתי השכונות בתי עלמין משל עצמן, בתי כנסת יריבים וגולת הכותרת: שתי קבוצות כדורגל שאוהדיהן הקולניים נשבעים להן אמונים. "ממלכת עדני", סרטו המשעשע מאוד של ראובן ברודסקי, שישודר הערב (רביעי) ביס דוקו, מתמקד ביריבות הספורטיבית ובעיקר בדמותו העירומה למחצה (לרוב) של מאמן קבוצת מרמורק האגדי, חנן עדני.

"ממלכת עדני". יקום בעל חוקים מצחיקים
"ממלכת עדני". יקום בעל חוקים מצחיקיםצילום: yes דוקו

מתוך חדרו/ דירתו/ משרדו שבמגרש הקבוצה, השוכן בבית הספר היסודי ע"ש בן צבי, מנהל עדני את עיקר גאוותה של שכונת מרמורק. לא רוכשים חדשים ולא שחקנים מתחלפים מרפים את ידיו, המלחמה על הבית והכבוד היא שמחזיקה אותו דרוך ועירני בתפקיד כבר 40 שנה.

יריבויות עירוניות ולוקאל פטריוטיזם, במיוחד כשהם פוגשים טיפוסים צבעוניים וספורט, הם מתכון למרקחת קולנועית מוצלחת. בזו של "ממלכת עדני" קיימים כל אלה וגם התחושה המפליאה של הצופה, תימני או אחר, המתבונן ביקום סגור ומובחן. היקום המקומי הזה, בעל חוקים מצחיקים משלו, מתקיים גם אם מסביב איש לא מבין על מה כל המהומה.

"ממלכת עדני". יס דוקו, 21:00

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ