היום בטלוויזיה |

מי מפחד מאהבות וירטואליות

גילי איזיקוביץ
גילי איזיקוביץ
"הצד האפל של הרשת"
גילי איזיקוביץ
גילי איזיקוביץ

כריסטי ודרו, שני צעירים אמריקאים בשנות ה–20 לחייהם, מנהלים רומן וירטואלי ומערכת יחסים המתקיימת בין מסכים. הגורם העיקרי שמקשר ביניהם הוא סאדו־מאזו שהם חובבים. כריסטי היא הגבירה ודרו הוא העבד שלה. בין היתר הם חברים ברשת החברתית פטלייף לצד ארבעה מיליון איש, כולם חובבי הסוגה. כריסטי, אגב, מתמחה ונמשכת במיוחד ל"שליטה דיגיטלית" — הטלפון החכם, המחשב, כולם הוסבו משימושם הרגיל לכלי שליטה. ההסכם ביניהם הוא במידה מסוימת הסכם לשימוש, כזה הנחתם בכל פעם שלקוח מסכים לתנאי אפליקציה.

המקרה של כריסטי ודרו הוא אחד המקרים המובאים בסדרה האמריקאית "הצד האפל של הרשת" שעולה היום ביס דוקו ובוחנת את גווניו הכהים יותר של העידן הדיגיטלי. בין השאר מסופר בה על אנישה שאת תמונות העירום שלה הפיץ בן זוג לשעבר, חשיפה שגרמה לתחושת איום וסכנה על חייה. כשחושבים על המקרה שלה אפשר כמעט להבין את יוסוקה, צעיר יפני שלבו נשבר מבת זוגו לשעבר ומאז כבר שנתיים הוא מתנחם בזרועותיה המצוירות של דמות אנימה ששמה רינקו.

על פי הסדרה, שיצר עם שואוטיים הישראלי מתי כוכבי, ל–36% מהגברים הרווקים ביפן יש מערכות יחסים עם דמויות מצוירות והדבר כבר נהפך שם לתופעה חברתית מדאיגה. פניה של אמו של יוסוקה, כשהיא מתעמתת בנימוס עם בנה על כך, הם פניה של החרדה.

"הצד האפל של הרשת". יס דוקו, 21:30

תגובות