היום בטלוויזיה |

הורים חסרי גבולות, ילדים מבולבלים ותלושים

הסרט "ילדי ההיפים", שישודר הערב ביס דוקו, עוקב אחרי עיר היפית שהוקמה בדנמרק ואחרי הבעיות שבהן נתקלו ילדיהם של חברי הקהילה

גילי איזיקוביץ
גילי איזיקוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
"ילדי ההיפים". סיפור אפל
גילי איזיקוביץ
גילי איזיקוביץ

ב–1971 מוטטו כמה צעירים היפים את חומותיו של בסיס צבאי ישן ששכן במרכז קופנהאגן. הם עברו להתגורר בו ובעקבותיהם באו עוד מאות צעירים שביקשו לייסד חברה חדשה. כך קמה כריסטיאנה, העיר ההיפית הדנית, על יסודות חופש, דמיון וקהילה.

כל זה נשמע נאיבי ומקסים, וגם מלווה בסרטי וידיאו מהתקופה המציג את המייסדים בריאים וחופשיים, אלא שהסרט "ילדי ההיפים" לא נעצר באופוריה של ההתחלה. מי שנולדו לתוך מציאות חסרת גבולות, להורים שרצו לשנות את העולם, מספרים סיפור אפל על ילדותם. זו אולי היתה ילדות משוחררת ממרות, והיו בה ימים מלאי דמיון ומשחק, אבל רבים יותר היו הלילות שלא היו בהם ארוחת ערב או מיטה לישון בה, ונדמה שאלה הבעיות המינוריות יותר שבהן נתקלו הילדים. כריסטיאנה היתה לפרקים גלויית פרסומת להגשמה ולחיים חסרי דאגה, אבל בלילות — ולא רק בהם — ארבו סכנות. דור הורים שביקש לבלות בכל רגע, שצרך אלכוהול וסמים, שהיה חסר גבולות ביחס למין ונטול אחריות ביחסו לצאצאיו, גידל ילדים מבולבלים ותלושים. אפילו הניסוי הישראלי ליצירת חברה חדשה, הקיבוץ, נראה כאפשרות שפויה יותר.

"ילדי ההיפים". יס דוקו, 22:00

סיר לחץ

שידורי הקיץ של הוט רוויים תוכניות ריאליטי, בהן כמה מהגדולות, הוותיקות והאהודות ביותר. אחת מהן היא "טופ שף", שכעת משודרת העונה העשירית שלה. בפרק השני בעונה, שישודר הערב, נדרשים המתמודדים להתחלק לצוותים של שלושה ולעמוד שוב בלחצים הקולינריים מורטי העצבים של התחרות.

"טופ שף 10". הוט 3, 20:45

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ