האמפתיה של לואי תרו מעולם לא היתה קשה כל כך

גילי איזיקוביץ
גילי איזיקוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
"לואי תרו ופגועי הראש". חמלה והיעדר שיפוט
גילי איזיקוביץ
גילי איזיקוביץ

ללואי תרו, עיתונאי טלוויזיה ומראיין בריטי־אמריקאי נודע, יש מועדון מעריצים גדול ומוניטין גדולים אפילו יותר. בעיקר הוא ידוע בזכות סדרות פרובוקטיביות ועיסוק בנושאים שנויים במחלוקת, אפילו אזוטריים, כמו פדופילים המנסים להשתקם, זנות ממוסדת באמריקה, קו קלאקס קלאן ואפילו המתנחלים המשיחיים בשטחים. בכולם הטכניקה שלו, אמפתיה אכזרית, באה לידי ביטוי וירטואוזי. תרו ידוע בחמלה והיעדר שיפוט לכאורה כלפי מרואייניו, המאפשרים לו לשאול בקור רוח אוהד גם את האיומות שבשאלות.

לכאורה, הסרט שישודר הערב (שלישי) בערוץ 8, שבו הוא בוחן פגועי מוח במאמצי השיקום שלהם, במוסדות ובחזרה בבתיהם באנגליה, הוא נושא חלבי בעבורו. אלא שנדמה שדווקא משום שהפעם הוא מתמודד עם אנשים שחיו חיים נורמטיביים עד שאישיותם נחטפה מהם בשל פגיעת מוח, מודגש המצב האומלל שבו הם שרויים.

תרו פוגש בצעיר שנפצע בתאונת דרכים ומאז, מספרת אמו, הוא אינו בנה, אלא אדם אחר הכלוא בעורו. צעיר אחר נפצע במוחו כשהיה בן 14, ומאז לא התבגר, ואשה בת 38 שבה לביתה, לבעלה ולשני ילדיהם, שנתיים אחרי שנפלה מסוס והיא אשה אחרת. שיקום מפגיעת ראש, בין שנגרמה מתאונת דרכים, שבץ או מפרצת, או אפילו בעקבות ניסיון התאבדות, הוא ממד אחר של התגברות על נכות. תגובות הסובבים למשתקמים מזכירות תיאורים על דיבוק או שדים שהתנחלו בנפשם של האהובים, ונראה שכדי לחקור אומללות, די לדבר על האסון הביתי, הבנאלי. "האשה שאיתה התחתנת מתה כשנפלה מסוס ואני מה שנשאר", אומרת אמנדה, אחת המשתתפות בסרט, לבעלה. האמפתיה של תרו מעולם לא היתה קשה כל כך.

"לואי תרו ופגועי הראש". ערוץ 8, 22:00

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ