היום בטלוויזיה |

דרמה קומית קלילה ולא מעליבה

גילי איזיקוביץ
גילי איזיקוביץ
"החיים עצמם"
גילי איזיקוביץ
גילי איזיקוביץ

מה בסך הכל רוצה צופה טלוויזיה, אחרי יום ארוך של מחויבויות ולחץ? איזו קומדיה? משהו קל — אך לא מעליב — לאשפז מולו את המוח היגע? ואם אפשר, שלא תירצח בו באלימות איזו אשה, שבשר אדם לא יושחת בצורות שונות ויצירתיות, סתם כזה, צפייה נעימה עם נשמה?

לא בטוח שכל הדרישות מרחיקות הלכת האלה, נשמה, כתיבה טובה, משחק משכנע, נמצאות ב"החיים עצמם", שהיום ישודר הפרק השני שלה ב"יס דרמה", אבל היא בהחלט מנסה. או לפחות מציגה את עצמה כמקור לנחמה אנושית וחמלה. "החיים עצמם" היא דרמה משפחתית שמתנהגת כמו סרט אינדי: יש בה ארבע דמויות שחולקות יום הולדת וגם קשר שמתבהר רק בסופו של הפרק הראשון. ג'ק פרסון הוא בעלה של רבקה, שעומדת ללדת שלישייה בלידה מסוכנת, רנדל הוא גבר שחור מצליח, איש משפחה למופת ובעל קריירה משגשגת, קייט היא אשה צעירה הסובלת מעודף משקל קיצוני ומבדידות וחולקת את דירתה עם קווין, כוכב קומדיה מטופשת ושחקן מתוסכל.

גם "וונדרלנד" האוסטרלית, שזמינה בווי־או־די של הוט ומשודרת בימי ראשון בהוט3, מנסה להצטיין בסוגת הדרמה הקומית הקלילה ולא מעליבה. היא מתארת את חיי האהבה של דיירי בניין אחד באוסטרליה, כולם יפים ומוצלחים, מה שאולי עלול ליצור את הרושם שמדובר ב"מלרוז פלייס", טרום תקופת המופרכות המוחלטת. הדמויות מצויות, כנהוג בז'אנר, בשלבים שונים בחייהן: טום הוא גבר של הרבה נשים שנודר שלא להפיל ברשתו במשך שנה תמימה אף שותפה לדירה, ועושה זאת רגע לפני שאשת חלומותיו מירנדה נכנסת להתגורר עמו. סטיב הוא אחיה של מירנדה שנישא בפרק הראשון לדני, אקסית של טום, והשניים נאלצים להתמודד עם הפערים ביניהם. קולט ורוב נשואים זמן רב ומתמודדים עם צרות אחרות שיש למונוגמיה להציע ללוקחים בה חלק, ואילו גרייס, עורכת דין קרה ושכלתנית, עוברת לגור עם מי קרלוס, שנדמה שהפער ביניהם לא יכול היה להיות גדול יותר.

"החיים עצמם". יס דרמה, 22:00

"וונדרלנד". הוט וי־או־די

תגובות