היום בטלוויזיה |

"סיפור בדים": תעשייה שבקושי קיימת

גילי איזיקוביץ
גילי איזיקוביץ
"סיפורי בדים"; מימין: טובל'ה חסין, נעמה חסין, לארה רוסנובסקי, מוטי רייף, דורין פרנקפורט והד מיינר
גילי איזיקוביץ
גילי איזיקוביץ

"סיפורי בדים", הסדרה התיעודית על עולם האופנה הישראלי שעלתה לשידור בשבוע שעבר, מנסה לספר סיפור של תעשייה שבקושי קיימת. אם להשתמש בדימוי צפוי, התפרים המחזיקים את המעצבים המקומיים ובתי האופנה הקטנים שקיימים כאן, כמעט שאינם חזקים דיים. עידית אברהמי החליטה לעקוב אחרי מאמציו של המפיק מוטי רייף להוציא לפועל את שבוע האופנה הישראלי, ובמקביל ללוות כמה מהמעצבים והמעצבות המשתתפים בו.

התוצאה כמעט מצחיקה: רייף נאבק למצוא דמות בינלאומית ראויה ב(עוד) תקופה של אי יציבות ביטחונית ומול נחשול ביטולים, בעוד המעצבים — גם הוותיקים שבהם — נאבקים בעשר אצבעות על קיומם. מה היה בפרק הזה, תהיתי בתום הצפייה בפרק השלישי (שני הפרקים הראשונים שודרו ביחד)? תצוגת אופנה ופתיחת חנות, מסיבת עיתונאים דלת משתתפים ומה שמסתמן כהתקף חרדה של רייף. עולם האופנה הישראלי היא יותר אגף מעולם, ענף יותר משוק, תחביב יקר יותר מאימפריה.

"סיפורי בדים", יס דוקו, 21:00

בגידות ועימותים

הפרק האחרון ב"לא בטוחה", הסדרה של איסה ריי, הוא הזדמנות טובה לחזור אליה. ריי, קומיקאית כוכבת יוטיוב, כתבה לעצמה תפקיד נפלא, שהלך והתפתח ככל שהסדרה התקדמה. דמותה עובדת בעמותה לילדים בסיכון, חיה עם בן זוג טוב לב שאינו מרגש אותה ויש לה חברה טובה, מולי, עורכת דין שחייה הרומנטיים בכי רע. (ספוילרים מכאן והלאה) עם זאת, "לא בטוחה" היא גם סדרה שהביאה את הגיבורה שלה לבגידה ולעימות, ולנסיון לטשטש עקבות. בפרק האחרון תצטרך איסה להתמודד עם התוצאות של כל אלה.

"לא בטוחה", הוט פלוס, יס או, סלקום טיוי, 22:30

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות