שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

"פנים אמיתיות" עם אמנון לוי: יותר ממקרר ריק

אמנון לוי פותח עונה חדשה עם כתבת תחקיר על ההטרדות המיניות שעוברות נשים המתגוררות בדיור הציבורי. ניכר כי גיבורות הכתבה המטלטלת אינן מוכנות להיכנע ללא מאבק

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
מתוך "פנים אמיתיות". להתאגד ולהיאבק בניצול המיני
מתוך "פנים אמיתיות". להתאגד ולהיאבק בניצול המיניצילום: מתוך פנים אמיתיות עם אמנון לוי
איתי שטרן
איתי שטרן

סיקור העוני בטלוויזיה הישראלית נוטה לא פעם להיקלע לאזור הקלישאות החבוטות. דימוי "המקרר הריק" הפך זה מכבר לנוסחה שחוקה שעושה חיים קלים לכתבים המבקשים לתאר את כל מה שרחוק מהעין ומחמיץ את הלב. אמנון לוי, אחד הדוקומנטריסטים היחידים בישראל שעוסק באופן קבוע בשכבות המוחלשות בחברה, פותח עונה חדשה של "פנים אמיתיות" עם כתבת תחקיר על ההטרדות המיניות השכיחות שעוברות נשים המתגוררות בדיור הציבורי.

הכתבה מטלטלת בעיקר בשל הפשטות והמיידיות בה מספרות הנשים את המקרים אותן חוו מצד גורמי הרווחה שאמורים היו להקל עליהן את סדר יומם המסויט: האחת מקבלת הצעה ליחסי מין מהרופא המטפל, האחרת מקבלת הצעה להפוך לזונה בכדי להביא פת לחם לשמונת ילדיה. סיפור על גבי סיפור מצטברים לכדי תמונה מבהילה של ניצול הנשים הללו, הנלחמות מדי יום בבירוקרטיות איומות ובחוקים שנועדו לשימור העוני.

עם זאת, הכתבה של לוי חתרנית בהרבה מסתם כתבה על נשים עניות ומנוצלות. הנימה הקורבנית, שהיה כל כך קל ליפול אליה בסיפור מהסוג הזה, הופכת כאן לסיפור על נשים מוחלשות שהולכות וצוברות כוח לשינוי בזכות התאגדותן. גיבורות הכתבה של לוי ימשיכו ככל הנראה לשהות בתחתית שרשרת המזון של החברה הישראלית אך ניכר שהן כבר לא מוכנות להיכנע ללא מאבק.

זהו מסר חתרני בהרבה מזה הניבט מדימוי המקרר הריק. העוני אומנם קיים, יבין כל מי שיצפה בתוכנית, אבל גיבורות הכתבה מוכיחות שהן לא מתכוונות לעמוד מולו חסרות אונים.

"פנים אמיתיות" יום שני ב–21:00, ערוץ 10

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ