"גירושים 2": שום דבר בעצם לא מצחיק כאן

גילי איזיקוביץ
גילי איזיקוביץ
תומס היידן צ'רץ' ושרה ג'סיקה פרקר ב"גירושים 2". משהו בכל זאת התמתן
גילי איזיקוביץ
גילי איזיקוביץ

השחקנית והיוצרת האירית שרון הורגן היא אחד השמות המבטיחים להיתקל בהם ברשימת קרדיטים של סדרה חדשה. זהו מעמד שזכתה לו בצדק בעיקר בזכות "קטסטרופה" הנהדרת — סדרה על התאהבות ונישואים שתחילתם בסטוץ ובהמשך גם על הורות ומחיריה — אותה יצרה הורגן עם רוב דלאניי, שגם מככבים בה. 

"גירושים", הסדרה הבאה שהורגן יצרה, היתה אמורה להיות פרק נוסף בחקר הרומנטיקה והצגתה באופן מריר־מתוק־שנון, אבל, לפחות בעונה הראשונה, היתה התרסקות, ולא רק משום שהצד המתוק בעסקה לא התקיים. זה אמנם היה חלק ניכר מהעניין — המרירות השתלטה על המסך ואפילו קצה קצה של נחמה לא נראה באופק, אבל אשמה גדולה הונחה על כתפיה של שרה ג'סיקה פרקר שלוהקה לתפקיד הראשי, ועל מגבלותיה כשחקנית.

המחלות של "גירושים" נמצאות בה עדיין — ג'סיקה פרקר, המגלמת את פרנסס, אם לשני ילדים מתבגרים, לא הפכה שחקנית מורכבת יותר, ותומס היידן צ'רץ', רוברט בעלה לשעבר, לא הפך מרגיז פחות, אבל משהו בכל זאת התמתן. אולי התיעוב העמוק שכל הדמויות הנשואות רוחשות זו לזו.

העונה השנייה, ששידורה יחל היום בכבלים והחל אתמול בלוויין, נפתחת בחתימה על חוזי הגירושים בין פרנסס ורוברט, בעייפות גדולה מטינה ושנאה. בסצינה הנאה הבאה השניים יוצאים מהבניין בו חתמו אל העולם, ואף שהם נפרדים, הם מגלים שהגיעו אל אותו המקום. כעת עליהם להתחיל בפרק ב', לאושש את חייהם, אף שהם קשורים עדיין לפחות בגלל גידול הילדים המשותפים. אולי כישלונה היחסי של "גירושים" מתחיל בהגדרתה כקומדיה. שום דבר בעצם לא מצחיק כאן. ואולי הדרך להצלחה מחודשת קשורה לשאלה עד כמה יהיה מר ועצוב.

"גירושים 2". הוט HBO ב-22:00 וסלקום טיוי

תגובות