כשאשתך המתה מעופפת לך על הכתף

"איש/ציפור", שישודר הערב בערוץ "יס דוקו" בלוויין, הוא מעין מעשייה חסידית על אמונה וכוחה, ועל היכולת להתרומם מעצב נורא ולהיאחז בחיים

גילי איזיקוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
דייוויד והיונה הלבנה ב"איש/ציפור". מעשייה חסידית על היכולת להיאחז בחיים
גילי איזיקוביץ

כשמתה אשתו של דייוויד, חרב עליו עולמו. 60 שנים הם היו נשואים, גידלו ילדים ועלו לארץ. כשמתה, נפער בור של בדידות משתקת בחייו. נחמה מסוימת הגיעה מכיוון בלתי צפוי: זמן קצר אחרי חזיון שבו ראה את אשתו, נכנסה לביתו יונה לבנה וסירבה ללכת. כשניסה להאכיל אותה, התקרבה ואכלה ישירות מכף ידו. היא החלה להתיישב על כתפו בזמן שהלך בשכונה וקבעה לה מקום על הגה הרכב שלו כשנסע. מהר מאוד ליוותה אותו היונה לכל מקום שהלך, גם למקלחת. 

הסבר הגיוני, אם היה כזה, נזנח על ידי ילדיו של דייוויד. בנו שחזר בתשובה ראה בה נשמה תועה וגם דייוויד עצמו משוכנע שהיונה הלבנה לא התגלגלה לביתו במקרה ושאשתו אהובתו מוסיפה לשמור עליו. בזכותה חזר להתעורר בבוקר ולחייך. הוא גם נהפך לאישיות מוכרת בשכונה. עכשיו כבר לא היה הזקן העצוב, אלא "איש ציפור". גם כשבריאותו התרופפה, נראה שהקשר בינו לבין היונה עזר לו להתאושש ולהחלים.

"איש/ציפור", שישודר הערב בערוץ "יס דוקו" בלוויין, הוא מעין מעשייה חסידית על אמונה וכוחה, על נחמה שאפשר למצוא בזקנה ועל היכולת להתרומם מעצב נורא ולהיאחז בחיים. הוא נוגע ללב, אבל לאו דווקא בגלל היחסים שבין אדם לציפור שאימצה אותו, אלא בגלל משפחתו של אותו אדם והרצון שלו לחיות ולשמוח. 

הסרט משודר כחלק מ"תעודת גמר", רצועת סרטי הסטודנטים של הערוץ, וכיאה ליצירת ביכורים, הוא אינו חף מבעיות — אורכו, למשל. 50 דקות הן יותר מדי דיבורים וחזרות, גם עבור הסיפור החביב הזה.

"איש/ציפור". יס דוקו, 21:00

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ