"17 שניות": הנעורים המתוקים המרירים האלו

סרטם של אלון מרום ואירית דולב עוקב אחרי ארבעה נערים ונערות שמתגוררים בפנימיה שבמרכז הספורט וינגייט. גיל הנעורים, שמבוגרים נוטים לזכור מתוק־מריר, מתגלה על המסך כאוב ומתסכל

גילי איזיקוביץ
גילי איזיקוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
איליה גלדישב ב" 17 שניות". פציעות, תחרותיות סוחטת וכישלונות ממוטטים
גילי איזיקוביץ
גילי איזיקוביץ

כ–180 נערות ונערים בגילים 13 עד 18 מתגוררים בפנימיה שבמרכז הספורט וינגייט. בחמש השנים שלהם בפנימיה, הם מתאמנים להיות ספורטאים וחולמים להפוך לאלופים, כל אחד בתחומו. "17 שניות", סרטם של אלון מרום ואירית דולב שישודר היום (רביעי) בערוץ כאן 11, עוקב אחרי ארבעה מהנערים האלו, במהלך השנה האחרונה שלהם במקום.

נועה ורז הן ג'ודאיות, שותפות לחדר וחברות־אוייבות שחולקות טמפרמנט סוער. איליה הוא שחיין. מוחמד הוא כדורסלן. אם לא די בסערות הגיל ובחוסר הביטחון שהן מביאות איתן — מצב אינהרנטי לגילם הצעיר של המשתתפים בסרט, מצבם המיוחד מעמיס עליהם קשיים נוספים. בין אם אלו פציעות, תחרותיות סוחטת וכישלונות ממוטטים, או זהות לאומית שיש להשאיר מאחור לטובת ההצלחה הספורטיבית, הנערים והנערות של "17 שניות" נכתשים לעיתים מתחת לסדים כבדים.

עיתוי מעניין יש להקרנה של הסרט כעת. "נעורים", סדרה תיעודית בת שמונה פרקים על פנימיית הדסה נעורים, שודרה לאחרונה בערוץ 8 ושתיהן מעלות שאלות — מחד בנוגע לעניין שיש למבוגרים בתקופת הנעורים ומאידך, בהגבלות האתיות שהצצה כזו מוכרחה לכלול. לא "נעורים" ולא "17 שניות" מבזים את גיבוריהם, רק שגיל הנעורים שמבוגרים נוטים לזכור מתוק־מריר, מתגלה על המסך כאוב ומתסכל. קשה להרגיש שהעולם חולף על פנייך בשעה שאתה מתבגר. קשה אפילו יותר לחוש כישלון בגיל 17 בתחום בו קיווית להיות אלוף.

"17 שניות", ערוץ כאן 11, ב-21:00

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ