"אנריל": היא היתה מרושעת וכיפית, עכשיו כבר פחות

גילי איזיקוביץ
"אנריל 3"
גילי איזיקוביץ

העונה הראשונה של הדרמה "אנריל" חרכה את המסך. הבמאית שרה גרטרוד שפירו, בעברה מפיקה בתכנית הריאליטי "הרווק", ושותפה ליצירה, מרטי נוקסון, הפנו את המצלמות מהגיבורים לצוות שהפך אותם לכאלה. אמנם כששודרה ב–2015 איבדו כבר הצופים את התמימות בנוגע למהלכים והמניפולציות שמאחורי הריאליטי, בין שהוא מתרחש בבית סגור, אי מבודד או וילה רוחשת הורמונים (לכאורה), אבל זו היתה הפעם הראשונה שבה החומרים האלה דווקא היו המקור לדרמה.

בעונה הראשונה חזרה לתוכנית המפיקה רייצ'ל גולדברג אחרי התמוטטות עצבים, ונדרשה שוב לכל האינטריגות והמניפולציות; ובעונה השנייה לוהק רווק שחור כדי לנער היטב את הגזענות האמריקאית (לצדו לוהקה מתמודדת תומכת הקונפדרציה, בבגד ים בדוגמא הנפיצה). העונה השלישית, שתשודר מהיום בסלקום טי־וי וביס, לוקחת עוד צעד ומנסה, ברוח התקופה, לטפל בפמיניזם, אבל נראה שהפעם זה לא עובד.

בעונה השלישית מלוהקת צעירה מבריקה ומצליחה, "אילון מאסק באשה", לתפקיד הרווקה. רייצ'ל מתאוששת מהסיום המוטרף קמעה של העונה הקודמת בחווה מבודדת (השינוי, שבמסגרתו היא מתחייבת לא לשקר, בא לידי ביטוי במטפחת רוחניקית על שערה) ואז חוזרת לסורה והסוד הגדול של העונה הקודמת מוסתר בזכות שבועת דם, אצבע אל אצבע. זה טיפשי כשם שזה נשמע.

אוהבים טלוויזיה? בואו לדבר, להמליץ ולקבל המלצות בקבוצת הפייסבוק שלנו

העניין הוא שלפחות מצפייה בפרק הראשון נראה שקשה לטפל באופן מורכב בפמיניזם כשגיבורות הסדרה הן נשים מרושעות ופגומות מוסרית כל כך. "אנריל" מעולם לא היתה צפייה מתוחכמת, גבוהת מצח. היא היתה מרושעת וכיפית. ייתכן שהפעם זה פשוט יותר מדי.

"אנריל 3". סלקום טי־וי, יס דרמה, 22:05

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות