עושה רושם ש"יס" סגרו עסקה מרשימה לרכישת שפע בלתי נגמר של סדרות מתח בריטיות שבמרכזן נשים חזקות במצבי משבר. עוד אחת כזו היא "בנקרופט" שתעלה לשידור היום בערוץ יס אדג' ובמלואה בוי־או־די. שתי גיבורות יש לסדרה: אליזבת בנקרופט היא חוקרת משטרה ותיקה ומחוספסת, בכירה וקשוחה. היא מועמדת לקידום רציני, שתלוי במידה רבה בהצלחתה במבצע מורכב ללכידת מנהיג כנופיית סמים.

בינתיים, במטה המשטרה, מנסה הבלשית הזוטרה והנאיבית, קתרין סטיבנס, לזכות בנקודות זכות באמצעות פיענוח של תיק רצח ישן ולא פתור. 27 שנים עברו מאז אותו רצח מזעזע: לורה הרדן הצעירה והיפה נרצחה ב–18 דקירות סכין על ידי פורץ אנונימי שגם נשך אותה. המוות נראה כתוצאה של השתוללות זעם פסיכוטית, אך במשך שנים נחשב משום מה לתאונת עבודה של נרקומן שפרץ לביתה. כאן הולכים ומסתבכים הדברים. כצפוי, יש למפקדת בנקרופט יותר ממעורבות במקרה ושק השרצים שהיא מסתירה עומד לעלות על גדותיו. כדי שלא להחשף, יהיה עליה להרחיק לכת מאוד, הרבה יותר מהמצופה מקצינת משטרה.

מתוך "בנקרופט"

כמו בלא מעט סדרות בריטיות, גם כאן צצים ברקע הבדלי מעמדות ועמדות פוליטיות, כמו העובדה שמשפחתה של הנרצחת היתה משפחת כורים, ובגין כך המשטרה לא התאמצה לפענח את המקרה. אולי זה מה שהופך סדרות משטרה ומתח בריטיות לבעלות פרופיל גבוה יותר, גם כשההתרחשויות — בפרק אחד בלבד — הופכות מוגזמות.

"בנקרופט", יס אדג' 22:00 ובמלואה בויאודי

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ