חמישה סרטים מומלצים לערב יום הזיכרון לשואה ולגבורה

חשבון הנפש של מזכירתו של גבלס, הסב שנקם באיכרה הפולנייה שמסרה את אחותו והטרגדיה של בני הדור השני. המלצות צפייה

גילי איזיקוביץ
גילי איזיקוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
"חיים גרמניים". חשבון נפש
גילי איזיקוביץ
גילי איזיקוביץ

1. צפריר, נכדו של סבא הנק, מבקש לתקן עוול היסטורי שנעשה לסבו ומתחיל לחקור את מעשיו בתקופת השואה. כך הוא מגיע לעדות שנתן הסב, שלפיה נקם באיכרה הפולנייה שמסרה את אחותו הקטנה והרג אותה ואת בתה. העדות המחרידה גורמת לו לצאת למסע בלשי אחרי 70 שנה.

"רק לאלוהים מותר". יס דוקו, 21:00

2. הקהילה החרדית הסגורה והמסוגרת צאנז, היא סיפור של תקומה מאפר, שגם מדגים את היחס המורכב, הבלתי אפשרי, של החרדים והשואה. בסרט "אסתיר פני" מתחקה העיתונאי איל דץ אחרי סיפור השרדותו של האדמו"ר מצאנז, שאיבד את כל משפחתו וכמעט את כל קהילתו, אך הצליח להקימה מחדש.

"אסתיר פני", כאן 11, 22:22

מתוך אסתיר פני

3. יעקב, שאמור היה להיות בן 60, נעלם ועקבותיו אבדו. בתוכנית מיוחדת של "אבודים" ליום השואה תנסה צופית גרנט, ושלושה מאחיו של יעקב, להבין להיכן נעלם.

"אבודים". רשת 13, 21:00

4. כשהיא בת 103, מתיישבת ברונהילדה פומסל, מזכירתו של יוזף גבלס, לחשבון נפש מול המצלמות. זוהי הצצה לנפשם של הברגים הקטנים שהניעו את המערכת הנאצית בהרכנת ראש ובהסכמה. פומסל מספרת זיכרונות ומחשבות ומעלה בצופה את השאלה היכן היה מוצא אותו המשטר הנאצי, וכיצד היה מגיב.

"חיים גרמניים". הוט 8, 21:55

חיים גרמניים - טריילר

5. בני הדור השני הם הגיבורים הטראגיים של "ילדי הצללים". אחרי 60 שנה הם מספרים למצלמה איך עברה ילדותם בצל הורים שסבלו מטראומה, אבל נהפכו מקורבנות למתעללים, נפשית ופיזית, בילדיהם.

"ילדי הצללים". הוט 8, 21:00

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ