"גאון - פיקאסו": חיים סוערים על חודו של מכחול

סדרת הדרמה של ערוץ נשיונל ג'יאוגרפיק, בכיכובו של אנטוניו בנדראס, לוכדת רגע דרמטי בחייו של האמן באופן ששום ערך אנציקלופדי או לימודי אמנות לא יוכלו להמחיז

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אנטוניו בנדראס ב"גאון — פיקאסו". רגע דרמטי בחייו של הגאון

צפייה בסדרות כמו "גאון" עשויה להזכיר צפייה בטלוויזיה הלימודית. במקום התמסרות לדרמה, אמתלה ללימוד היסטוריה. במקום היקשרות לדמויות, חוויה חינוכית. העונה הראשונה של האנתולוגיה "גאון", פרויקט טלוויזיה של ערוץ נשיונל ג'יאוגרפיק והפעם הראשונה שבה הערוץ מפיק סדרת דרמה, חמקה מהתחושות האלה. העונה הראשונה, שעסקה באלברט איינשטיין, היתה מעניינת ועמדה בפני עצמה. גם העונה השנייה, המוקדשת לגאון פבלו פיקאסו, מעניינת, אף שמדי פעם היא מזכירה שיעור היסטוריה. מילא, גם שיעור היסטוריה יכול להיות מעניין.

בפרק הראשון בעונה מתוודעים הצופים לפיקאסו השבע והדשן, בן 56, שמגלם אנטוניו בנדרס (ופאה שהיא הפוגה קומית לראשו). פיקאסו הוא כבר גאון ידוע ועדיין זהו רגע דרמטי בקריירה שלו, זמן קצר לפני השיא בציור הגרניקה. מה הוביל אותו לציור, מדוע נרתם לציירו ובעיקר מה ומי הובילו אותו לאותו הרגע, הכל מופיע בקפיצות זמנים בין העבר וההווה, הילדות והנעורים, האשה החוקית והמאהבת שהיתה למוזה, ועוד כמה בדרך. החיים הסוערים של פיקאסו נהפכים למוחשיים באופן ששום ערך אנציקלופדי או לימודי היסטוריה של האמנות לא יוכלו להמחיז. גם אם לעתים זה מזכיר תוכנית טלוויזיה עם משימה — מסע לימודי בהיסטוריה של מהפכן עיקש ששינה את התחום בו פעל — זה עדיין מעניין.

"גאון - פיקאסו". סלקום טי־וי, הוט וי־או־די, יס וי־או־די, פרטנר טי־וי

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ