איך מתמודדים עם ילד הסובל מהתקפי זעם אלימים

משפחה יושבת על ספה

הסרט "חייבים לדבר על קווין" מ–2011 החריד את צופיו. הוא סיפר על אווה, סופרת שסובלת מנידוי חברתי אחרי שבנה קווין, ילד משונה ומרוחק רגשית, מבצע רצח המוני בבית הספר התיכון שבו למד ובבני משפחתו. הסרט התיעודי "בן מסוכן", שזמין לצפייה בסלקום טי־וי ובהוט וי־או־די, יגרום לצופיו להרהר בקווין. הוא מתאר שלוש משפחות המתמודדות עם בן בעל הפרעות נפשיות, ועל מערכת הבריאות הציבורית שאינה יודעת איך ואינה טורחת, לסייע באבחון, טיפול ומניעת אסונות.

איתן בן העשר חי במדינת וושינגטון וסובל מהתקפי זעם ואלימות בלתי נשלטים, שגורמים לו לקלל ולהכות את אחותו הקטנה ואת אמו. וונטיי בן ה–11 מלוס אנג'לס מבטא רצון לפגוע ולהרוג אנשים, בעוד ויליאם בן ה–15 מקולורדו שומע קולות מגיל צעיר וחש דחף לאלימות. אוזלת היד שחשות אימותיהם של הילדים, שמתראיינות בסרט בגילוי, בתסכול וחשש, מבהילה. מה יהיה עליהן ועל משפחותיהן? מה יהיה על הילדים כאשר המערכת מסביב אינה מסוגלת או מעוניינת לקחת חלק בריסון הילדים? ומה קורה כאשר מדינה סוגרת את שירותי הבריאות הקהילתיים שלה מתוך רצון להפריטם, אבל לא דואגת לחלופות?

בסרט מתראיינים גם אמו של אדם לנזה, ליזה לונג, שכתבה מאמר קשה על חוויותיה, והסנטור של מדינת וירג'יניה, קריי דידס, בעל ניסיון אישי בנושא.

"בן מסוכן". סלקום טי־וי, הוט וי־או־די, יס וי־או־די

תגובות