גילי איזיקוביץ
גילי איזיקוביץ

המצלמה של הבמאית ליז גרבוז נדלקה בחלל העבודה ב"ניו יורק טיימס" ב–20 בינואר 2017, בזמן השבעתו של הנשיא דונלד טראמפ. זהו רגע מכונן להתחיל בו את הסדרה "הרשות הרביעית: לסקר את טראמפ" ששידורה יחל הערב בערוץ יס דוקו. אל המסך מרותקים עורך העיתון, דין באקט ואחרים, והם מתועדים כשהם מנסים לנתח את נאום ההשבעה שנעדרו ממנו הקווים המאחדים, המפייסים, שמצופים באופן מסורתי מנשיא נבחר.

זהו רגע מכונן מפני שסיקור ההשבעה, מעמד הלגיטימציה האולטימטיבי למועמד שנחשב זמן רב כבדיחה, היה גם רגע של נפילת אסימון. יהיה עליהם להסתגל במהירות לניפוץ הנורמות הישנות, או, כפי שמנסחת זאת מגי הברמן, הכתבת המסקרת את טראמפ, "אנשים מנסים להבין את הנשיאות הזאת דרך פריזמה של נשיאות מסורתית. זה לא המצב".

מתוך "הרשות הרביעית: לסקר את טראמפ"

"הרשות הרביעית: לסקר את טראמפ" היא סדרה בת ארבעה חלקים העוקבת אחרי האופן בו מסקר העיתון החשוב בעולם, סמל הליברליות, את הנשיא שקורא עליו ועל המסורת שהוא מייצג תיגר מדי יום. מי שבוששו מלהבחין בזמן אמת בהלך הרוח המשתנה ולעגו למועמדותו, גילו ביום אחרי שנבחר שהתעוררו לצד מי שרואה בהם אויב.

הפרק הראשון, שעוקב אחרי 100 הימים הראשונים לנשיאות, מגולל את הדינמיקה והמהירות בה נדרש ה"טיימס" להסתגל ולהבין שמישהו שינה את הכללים. מופיעים בו התחקירים על הקשרים בין אישים בממשל וסביב הנשיא החדש עם רוסיה והתגובה שסימנה את התקשורת כאויב (דרך המושג "פייק ניוז") והמלחמה שמתברר שעל ה"טיימס" להילחם בשאלה מי יספר את האמת לציבור. יותר מהדים למלחמה הזאת הם מנת חלקה של התקשורת הישראלית.

"הרשות הרביעית: לסקר את טראמפ". יס דוקו, 21:00

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ