"בחורות טובות מורדות": דרך אחרת להציג מאבק פמיניסטי

גילי איזיקוביץ
גילי איזיקוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מתוך "בחורות טובות מורדות". חלק מטרנד לרגע
מתוך "בחורות טובות מורדות". חלק מטרנד לרגע צילום: באדיבות סלקום tv
גילי איזיקוביץ
גילי איזיקוביץ

בסוף שנות ה–60 ביקשה נורה אפרון, לימים סופרת אמריקאית משפיעה, להתקבל לעבודה במגזין "ניוזוויק". היא, בוגרת קולג' יוקרתי ומתמחה לשעבר בבית הלבן, התקבלה לעבודה בחדר הדואר. כשביקשה לכתוב, נענתה כי נשים אינן אמורות לכתוב בעיתון. היא התפטרה ויחד עם נשים אחרות שניסו לקבל קרדיט על עבודתן במגזין הגישה תביעה נגד העיתון בגין אפליה על רקע מגדרי. סיפור התביעה סופר בספר מ–2013, שכתבה לין פוביק ועליו מבוססת הסדרה "בחורות טובות מורדות" מ–2016. הסדרה, שהפיקה אמזון ולא שודרה בארץ, זמינה מהיום בסלקום טי־וי.

השנה היא 1969 ובמגזין הניו־יורקי "ניוז אוף זה וויק", נשים יכולות כבר להשתלב, אבל לעולם לא כמי שחתומות על הכתבה. הן אמנם יתחקרו אותה, יהיו אחראיות לסיפור ולסקופ ויכתבו אותה כמעט לבדן, אבל על הטקסט יהיה חתום בסופו של דבר כתב גבר, מי שהן עובדות לצדו. כל זה עתיד להשתנות יחד עם רוח הזמן, ובמיוחד עם הגעתה של תחקירנית שאפתנית חדשה ששמה נורה אפרון.

הטריילר של "בחורות טובות מורדות"

"בחורות טובות מורדות" הוא חלק מהטרנד לרגע של סדרות היסטוריות שעלו אחרי הצלחת "מד מן". מצפייה בפרק הראשון שלה נראה שהיא לוקה באותה המחלה שנגדה היא יוצאת. היא אולי סדרה מסוגננת על מאבק פמיניסטי, אבל איכשהו, בסצינות המין שיש בה, רק גוף נשי נחשף.

"בחורות טובות מורדות". סלקום טי־וי

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ