"רות ביידר גינסבורג": ההיסטוריה לפי יהודייה בת 84, צנומה ורצינית

הסרט על אייקון התרבות של בית המשפט העליון הפדרלי בארה"ב נהנה מגישה פתוחה לחייה, שבעצמם היו חתיכת היסטוריה

גילי איזיקוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רות ביידר גינסבורג
גילי איזיקוביץ

רות ביידר גינסבורג היא אייקון בתרבות פופולרית בארה"ב. היא נערצת על ידי השחקניות לינה דאנהם וגבי הופמן ("טרנספרנט"), פניה מודפסות על כוסות וחולצות והיא דמות קבועה במערכונים של סאטרדיי נייט לייב. זה לא מובן מאליו — ביידר גינסבורג היא גברת יהודייה בת 84, צנומה ורצינית שחייה המקצועיים מתנהלים בין כותלי בית המשפט העליון הפדרלי בארה"ב.

בשנים שבהן הולכת מערכת המשפט ימינה (וביתר שאת בעקבות אירועי השבועות האחרונים, המהדהדים בשעת הצפייה בסרט), היא חתומה על כמה מהפסיקות הפרוגרסיביות והליברליות ביותר. באולם המשפט שלה פורשה החוקה האמריקאית באורח שעשה היסטוריה, בפסיקות שקידמו נשים ומיעוטים והן חלק בלתי נפרד מצעדים חברתיים לקדמה (למשל, בקבלה להכשרה צבאית של נשים או לאפליה במיונים על רקע אתני בקבלה לתפקידים בשירותי כבאות). הסרט עליה, הזמין בווי־או־די של יס, נהנה מגישה לחייה, משיחות פתוחות איתה וממבט על חייה שבעצמם היו חתיכת היסטוריה.

הטריילר של "רות ביידר גינסבורג"

"רות ביידר גינסבורג". יס וי־או־די

סיפור שתמיד יעורר עניין

מתיו בנטינג פותח בפרק ב' בחייו: אחרי שנים בשורות המשטרה הוא עושה הסבה מקצועית והופך למיילד, המיילד הראשון בבית החולים שבו נקלט לבסוף, כחלק מהצוות של ד"ר אדוארד.

כצפוי, הגעתו לבית החולים, לתפקיד הרגיש ולסיטואציה שתמיד יהיו בה נשים ברגעי קיצון וגברים ברגעי התמוטטות, מעוררת עניין. "המיילד", שכל פרקיה עלו בימים האחרונים לווי־או־די של הוט, היא קומדיה בריטית חדשה שמעלה למחשבה את העובדה שגם "בייבי בום" בגרסתה המקורית היא תוצר של הטלוויזיה הבריטית.

מתוך "המיילד"

"המיילד". הוט אקסטרא וי־או־די

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ