הסדרה "יונתן אגסי הציל את חיי" היא יצירה מטלטלת, בוטה, מרתקת וקיצונית

גילי איזיקוביץ
יונתן אגסי ואמו אנה לנגר
גילי איזיקוביץ

אחרי תקופת הרצה של גרסת הסרט בבתי קולנוע, ישודר הערב הפרק הראשון מתוך שלושה של הסדרה "יונתן אגסי הציל את חיי" בערוץ הוט 8. אגסי הוא שם הבמה של יונתן לנגר, שהיה נער דחוי והמציא את עצמו מחדש ככוכב פורנו. מעיניו, נראית תעשיית המין כארץ פלאות המזכה אותו במעמד והערצה. אלא שהנפילה, שבוא תבוא, עתידה למוטט את כל מה שחשב על עצמו.

"יונתן אגסי הציל את חיי", של הבמאי תומר הימן, זכה בפסטיבל ירושלים האחרון בפרס הסרט התיעודי — ולא בכדי. הסרט והסדרה הם מהיצירות הדוקומנטריות המטלטלות והמרתקות (וכן, גם קיצוניות, מפורשות ובוטות) שנראו על המסך בשנים האחרונות. לא מדובר בצפייה קלה לעיכול, אבל יצירות אמנות אמיתיות לא צריכות להיות כאלה.

"יונתן אגסי הציל את חיי". הוט 8, 22:00

מה קורה שם בחדר?

חדר אחד במוטל אמריקאי, חדר 104, הוא זירת ההתרחשות שבה מתקיימים פרקי האנתולוגיה "חדר 104" של האחים ג'יי ומארק דופלאס. כל סיפור הוא שונה ואחר והקו היחיד המקשר בין כולם הוא ההתרחשות באותו החדר. בעונה החדשה של הסדרה משחקים, בין היתר, מהרשלה עלי ("אור ירח"), בריאן טיירי הנרי ("אטלנטה"), דולי וולס ("דול ואם") ועוד. בין הסיפורים: מסיבת יום הולדת שהופכת לסיוט, אשה השומעת קולות מהקירות ושני גברים שנפגשים כדי להגשים פנטזיה.

"חדר 104". יס או, 22:00; סלקום טי־וי; הוט HBO, שני ב–22:30

תגובות