"פרפר": סדרה עדינה על משפחה שמתמודדת עם טרנסג'נדריות

גילי איזיקוביץ
"פרפר". מהלכת בזהירות בין כל הבורות שעיסוק בנושא הזה מזמן
גילי איזיקוביץ

בגיל 11 מנהל מקס חיים כפולים. בבית הספר הוא מבודד ונתון להצקות וביריונות. עם אביו, החי בנפרד מאמו, הוא משחק כדורגל ומנסה להתנהג כרגיל. בבית, מאחורי קירות מגוננים, הוא מתפשט ומשתנה. במקום מדי בית הספר המעומלנים הוא לובש חצאית וחולצה ורודה. הוא מושח לק על הציפורניים ומחזיק את השיער הקצר שלו בסיכה מנצנצת. הוריו, הסביבה הקרובה, מאמינים שמקס מבולבל, אבל נדמה שהוא עצמו דווקא יודע, כלומר יודעת.

"פרפר", שזמינה ללקוחות סלקום טי־וי, היא סדרה עדינה, עשויה היטב, על משפחה שמתמודדת עם טרנסג'נדריות. ויקי וסטיבן נפרדו בגלל מתחים שעורר ביניהם בנם הצעיר. יש להם גם בת מתבגרת, לילי, וכעת יהיה עליהם לאחד כוחות כדי להבין מה עליהם לעשות בשביל להגן בצורה הטובה ביותר על בנם. האם לקבל את עובדת היותו בעצם בת הכלואה בגוף ביולוגי של זכר? האם לקנות לו — כלומר לה — זמן נוסף באמצעות תרופות הורמונליות? או שאולי עליהם לאלץ אותו לדכא את הנטייה שהוא כל כך בטוח בה, במחשבה שגיל ההתבגרות ישפיע עליו וישנה את דעתו?

"פרפר" הבריטית, שיצר טוני מרצ'נט, מהלכת בזהירות בין כל הבורות שעיסוק בנושא הזה מזמן. היא הופכת את הדיון בכך לטלוויזיה טובה, משוחקת היטב ומלאה בחמלה. הצפייה בה, משום כך, מעוררת בצופה תחושה שהזמנים משתנים, שנקודות מבט ושיפוט הולכים ומתרככים ושהבנה טובה יותר לנפשם של מי שנולדו בגוף לא להם מתקרבת.

"פרפר". סלקום טי־וי

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות