"תעלומת האלפא ביתא": רצחנית ומפוארת

ערב חורפי, תעלומת רצח, שחקנים מעולים ועיבוד חדש לרומן בלשי הם סיבות מספיק טובות לפנות ערב חורפי מול המסך

גילי איזיקוביץ
גילי איזיקוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ג'ון מלקוביץ' ב"תעלומת האלפא ביתא". על פי ספרה של אגתה כריסטי
גילי איזיקוביץ
גילי איזיקוביץ

ג'ון מלקוביץ' הוא הרקול פוארו. יש מי שדי יהיה לו במשפט הזה בשביל לסגור ערב של בינג' במיני סדרה "תעלומת האלפא ביתא", על פי ספרה של אגתה כריסטי. בצדק אגב. ערב חורפי, תעלומת רצח, שחקנים מעולים ועיבוד חדש שמנסה להוסיף עומק ועדכנות הם סיבות מספיק טובות לפנות ערב מול המסך.

"תעלומת האלפא ביתא" הוא רומן פשע בלשי בסדרת הבלש הרקול פוארו של כריסטי. עשרות ספרים היו בסדרה וזה הספציפי הוא מהמאוחרים שבהם, מה שהופך את העיבוד הטלוויזיוני הנוכחי שלו למעניין במיוחד. כמו ב"לוגאן" — סלחו לי על ההשוואה — שמתאר את זקנתו של גיבור העל, גם כאן פוארו נמצא הרבה אחרי השיא. שפמו המפורסם הלבין והוא מתעקש לצבוע אותו; דור חדש, יהיר וחשדן, החליף את ידידיו במשטרה ונדמה שאיש אינו מעוניין בדרכו השכלתנית, המרכז אירופאית, לפתרון תעלומות.

הטריילר של "תעלומת האלפא ביתא"

ובכל זאת, תעלומה מפוארת לפנינו. רוצח, המכנה את עצמו ABC כותב מכתבים לפוארו. משתמעת מהם היכרות מוקדמת, מפורטת בהם ברמז תוכנית גדולה ומתברר שהם הכנה לסדרה של רציחות. הקורבנות, ששמותיהם מסודרים על פי סדר האותיות, נמצאים כשלידם מדריך קווי הרכבת הבריטי. אלא שפוארו מורחק מהחקירה וייקח זמן עד שיצליח להיכנס לעובי הקורה ולפענח אותה, להבין מהו תפקידו של מוכר גרבי משי בפרשייה ומי מעוניין לשחק משחק רצחני איתו.

"תעלומת האלפא ביתא", הוט וי־או־די

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ