על גורלם של מיליונים ועל זהותה של אשה אחת

חן חדד
חן חדד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מיקיילה קול וג'ון גודמן ב"זעקת האדמה השחורה". קונספירציות, מתח ופוליטיקה
חן חדד
חן חדד

ארבע שנים לאחר שגרף שבחים על הסדרה המעוטרת "האשה המכובדת", היוצר הבריטי הוגו בליק חזר עם "זעקת האדמה השחורה" (Black Earth Rising), דרמה חדשה הטעונה בקונספירציות, מתח ופוליטיקה.

בסדרה, שעלתה בספטמבר ב־BBC ונחתה ביום שישי האחרון בנטפליקס, מככבים ג'ון גודמן, הארייט וולטר ומיקיילה קול ("מסטיק"). במרכזה עומדת תביעה נגד פושע מלחמה בגין רצח העם ברואנדה, שהתבצע על ידי חברי הממשלה משבט ההוטו, שטבחו בבני הטוטסי ב–1994 ורצחו בין 500 אלף למיליון איש. התביעה מערערת עוד יותר את חייה של חוקרת משפטית צעירה בשם קייט אשבי, שבילדותה ניצלה מן הטבח ואומצה על ידי עורכת דין לזכויות אדם. קייט, שבפתח הסדרה מנסה להמשיך בחייה לאחר ניסיון התאבדות, נדהמת מהסכמתה של אמה לתבוע גנרל רואנדי משבט הטוטסי, שבעיניה היה בין האנשים שסייעו לסיים את רצח העם. הדילמות המוסריות מתפתחות לכדי מסע לגילוי סודות שהוסתרו ממנה על חייה ועל עברה.

הטריילר של "זעקת האדמה השחורה"

בליק, שכתב ובייים את כל פרקי העונה, נוטה בתחילה לטון תיאטרלי־אמנותי מעט מוגזם. לצד העובדה שכל פרק נפרש על פני שעה, היא בהחלט דורשת סבלנות מהצופים. אלא שהסיפור חזק ומותח מספיק, וקולח הרבה יותר בפרקים המתקדמים שכוללים פיתולי עלילה מפתיעים. יתר על כן, בלייק צולל באופן מסעיר ומרתק לסוגיית פשעי מלחמה בינלאומיים ולתפישה של המערב הלבן שרק הוא יכול להביא צדק לאפריקה השחורה. הדרמה משלבת בהצלחה בין ההבנה שגורלם של מיליוני אנשים נקבע לעתים קרובות משיקולים של מדיניות, חמדנות וגזענות של בעלי כוח בצד השני של העולם, לבין סיפורה של קייט שמנסה להשלים את חלקי הפאזל בזהותה השסועה.

"זעקת האדמה השחורה". נטפליקס

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ