הפרשות גוף, אלכוהוליזם ודייטים בחלל

"האורוויל" היא כביכול המתונה מבין הסדרות שכתב סת מקפרלן, ועדיין, כל מה שטוב בהומור שלו — מביקורת חברתית דרך בדיחות על הפרשות גוף ועד אלכוהוליזם ודייטים — נמצא שם, ובפרט בעונה השנייה

גילי איזיקוביץ
גילי איזיקוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מתוך העונה השנייה של "האורוויל". עדיין לא אבד האדג'
גילי איזיקוביץ
גילי איזיקוביץ

כשעלתה העונה הראשונה של "האורוויל" לפני כשנה היו מי שטענו שסת מקפרלן איבד את האדג'. מקפרלן, יוצר "איש משפחה" ו"טד", הוא גם היוצר והגיבור של "האורוויל" — מעין פארודיה על "מסע בין כוכבים" הספוגה באהבה לז'אנר המסעות בחלל שילידי שנות ה–80 גדלו עליו בחופש הגדול, אי אז, כאשר לקובי מידן עוד היה קוקו ובאוגוסט שודרה "רואים שש שש".

אשר אלי, ילדה שגדלה בשנות ה–80 וה–90 ו"מסע בין כוכבים" הסעיר את דמיונה, נדמה לי שהטענות כלפי מקפרלן הן קשקוש. כן, "האורוויל" היא כביכול הנורמלית מבין הסדרות שכתב, והראש המופרע שלו התמתן בה, אבל כל מה שטוב בהומור של מקפרלן — מהנטייה להשחיל ביקורת חברתית דרך בדיחות על הפרשות גוף ועד אלכוהוליזם ודייטים — נמצא גם בה. מקפרלן מיישר גם קו עם סדרות על הרפתקאות בחלל, שלא פעם הוחבאו בהם מסרים ליברליים ומתקדמים.

מתוך העונה השנייה של "האורוויל"

בפרק הראשון בעונה השנייה מגיע זמנו של בורטוב, אחד מאנשי הפיקוד בספינת החלל אורוויל, שמוצאו מכוכב מוקלוס, להשתין. כידוע לכל, מוקולונים משתינים פעם בשנה בטקס רוחני, בהשתתפות בני משפחה וחברים קרובים. לכן הספינה כולה נוסעת למוקלוס, כדי להשתתף במסיבת הג'לוג'ה. בין לבין מתברר כי הקפטן אד (מקפרלן) עדיין מאוהב קשות בגרושתו, המוצבת לצדו בספינה, אבל היא המשיכה הלאה ויוצאת עם גבר חדש. הרופאה החד־הורית, ד"ר קלייר פין, חווה את קשיי הגידול של ילד מתבגר, בעוד קצינת הביטחון אלרה מנסה למצוא זוגיות ומסתבכת.

"האורוויל 2". יס אדג', 22:00

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ