"תיק נעדר": מה קרה לעופר שרעבי, נער מופנם שנעלם ללא סימן?

גילי איזיקוביץ
גילי איזיקוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אורנה בנאי ומוריס כהן ב"תיק נעדר"
גילי איזיקוביץ
גילי איזיקוביץ

"תיק נעדר" הוא ראשון הספרים שכתב דרור משעני בסדרת הפקד אברהם אברהם. הוא היה לרב־מכר, תורגם לכמה שפות זרות ועובד לסרט קולנוע צרפתי (לא מוצלח במיוחד). היום, במסגרת לוח השידורים החדש של כאן 11, תעלה סדרת הדרמה הישראלית שנעשתה על פיו. היא נפתחת כשחנה שרעבי מגיעה למשרדו של הפקד אברהם, איש משטרת חולון, ומדווחת על היעדרותו של בנה: עופר, בן 16, ילד שקט ומופנם, תלמיד טוב, שנעלם ללא סימן.

אחרי שיהוי קצר בדרך, בלבול שמעכב את החקירה מעט, מתמנה הפקד אברהם לפענוח המקרה. יהיה עליו לתמרן בין לחצים פוליטיים בתוך המשטרה ומחוץ לה לבין שורה של דמויות שאפשר ואינן קשורות לפרשה, או דווקא קשורות להיעדרותו של הנער במישרין. ואם לא די בכך, הוא צריך להתמודד גם עם החובה לארח שוטרת בלגית השוהה כאורחת המשטרה בישראל.

איפשהו בתחילת הפרק הראשון מרגיע השוטר הטוב (בגילום מוריס כהן) את אמו של הנעדר (אורנה בנאי) באומרו שיש סיבה לכך שאין בישראל סדרות על בלשים — פשוט כי לא מתרחשים כאן מקרים מחרידים ואמינים שאפשר לעבד לטלוויזיה. כפי שיתברר בהמשך העלילה, הוא טעה. למען האמת, הוא טעה גם עובדתית — לפני שבועות לא רבים שודרה "עיר מקלט" ב"יס", שגם היא הביאה חקירה משטרתית שהופיעה קודם בספר (מאת ליעד שוהם) ושוטרת מלאת פגמים ומעוררת הערכה ואמפתיה.

כמו "עיר מקלט", גם "תיק נעדר" מדברת שפה מקומית ואמינה ומעוררת רצון להמשיך ולצפות עד לפענוח התעלומה, גם עבור מי שכבר קרא את הספר. הסדרה, קופרודוקציה של כאן וקשת, תשודר בהמשך גם בקשת 12.

"תיק נעדר". כאן 11, 22:00

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ