עוד קצת מהדם, העירום וההומור הסליזי הזה

לצד מחוות לבי־מוביז מהאייטיז ותזמון קומי מוצלח, זהו ההיפוך המגדרי ב"ג'ט" שמצליח להפיח רעננות בסדרה, ומעלה שאלות כמו האם נשים חזקות אכן יכולות לשרוד על המסך באופן עצמאי

איתי שטרן
איתי שטרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
קרלה גוג'ינו ב"ג'ט". האם נשים חזקות אכן יכולות לשרוד על המסך באופן עצמאי
איתי שטרן
איתי שטרן

הגיבורה הטלוויזיונית, בהוליווד ומחוצה לה, היתה צריכה להיאבק על מקומה במרכז המסך, שנים ארוכות מדי. לאחר בצורת מתמשכת שנעדרה גיבורות משמעותיות, העמיד המסך הקטן שורה של גיבורות מורכבות, מסקרנות ובעיקר, נעדרות קלישאות. כך זכינו לראות גיבורה שהיא גם אמא וגם סוחרת סמים ("העשב של השכן"), אחות בית חולים בעלת חיבה מוגזמת לתרופות מרשם ("האחות ג'קי") ואמהות בורגניות שהן גם שותפות לרצח ("שקרים קטנים גדולים").

לרשימה המכובדת הזו מצטרפת כעת "ג'ט", סדרה חדשה של HBO ובמרכזה דמותה של דייזי קוולסקי (קרלה גוג'ינו), פאם פאטאל שזה עתה השתחררה מהכלא, רק כדי לקבל הצעה אחת אחרונה בהחלט לשוד שיסדר לה, ולביתה, את החיים.

הטריילר של "ג'ט"

הסדרה, שיצר וביים סבסטיאן גוטיירז ("גותיקה", "נחשים על המטוס"), נעה בין מחוות לבי מוביז מהאייטיז, כולל אתסטיקה נהדרת של פיצולי מסך והמון אקדחים טעונים, לבין בדיחות סליזיות ורגעים מהנים שנובעים מתזמון קומי מוצלח. גוג'ינו נעה בטבעיות מוחלטת בתוך תסריט שכמו נרקם משילוב בין סרטי השוד של דני אושן לבין סרטי שוד שראינו במליון ווראיציות. ההיפוך המגדרי שהופך את השודד לשודדת, מצליחה להפיח רעננות בסדרה, ומעלה שאלות כמו האם נשים חזקות אכן יכולות לשרוד על המסך באופן עצמאי, או שמא ייקלעו שלא בטובתן לבחירה אכזרית בין בוס אכזרי אחד לאחר.

עלילת הפרק הראשון מסתיימת ברגע מותח שיגרום לצופים לרצות עוד מכל הדם, העירום הפרונטלי והרגעים המשעשעים שממלאים את עלילת הסדרה הזו. "ג'ט" יכולה בקלות להפוך לגילטי פלז'ר של עונת המלפפונים הקרובה.

ג'ט", משודר בווי־או־די של "יס", "הוט" ו"סלקום טי־וי".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ