אחרי 20 שנה בחלל, הגיע הזמן להתמודד עם המציאות

גילי איזיקוביץ
גילי איזיקוביץ

"החיים המודרניים של רוקו". האם הרוחנית של בובספוג
גילי איזיקוביץ
גילי איזיקוביץ

תת־סוגה פרועה וסוריאליסטית של אנימציה לילדים צמחה ללא מפריע בשנות ה–90. היו בה גיבורים מעולם החי (פרה פחדנית ותרנגול יהיר ושתלטן, עכברי מעבדה ומכרסמים אחרים עם דחפים רודניים, סמור שסבור שהוא גיבור־על), צבעוניות מופרזת בהנפשה פופית וקווי עלילה פרועים. לא אשכח לעולם את הפרק שבו רן וסטימפי נחלצים אך בקושי ממסע פסיכדלי אליו נשאבו אחרי גירוד לא זהיר בטבור.

"החיים המודרניים של רוקו" היתה אחת הראשונות בגל. הגיבור שלה היה הוולבי רוקו, שהיגר מאוסטרליה לארה"ב ומנהל בה חיים פרווריים יחד עם הכלב שלו, ספאנקי. ימיו נעים בין עבודה בחנות קומיקס וצפייה אובססיבית בתוכנית הטלוויזיה החביבה עליו לבין יחסיו עם חבריו והשכנים — הצב פילברט, הפר אוכל הבשר וזוג הקרפדות הנשוי, אד ובב.

"החיים המודרניים" היתה אמה הרוחנית של "בובספוג מכנס מרובע" — סטיבן הילנבורג, יוצר בובספוג, אף נמנה עם יוצריה. ואולי מפני ש"בובספוג" חוגגת השנה 20 שנות ביקיני בוטום מוצלחות, החליטו בנטפליקס לקנות מניקולודיאון את סרט הספיישל של רוקו, שאמור היה להיות משודר בשנה שעברה, אך נגנז.

כך או כך, ילדי ניינטיז ישמחו לשמוע שסרט האנימציה מעמת את רוקו וחבורתו עם העידן המודרני. אחרי 20 שנות ציפה בחלל, חוזרים רוקו וידידיו לכדור הארץ לעשור הנוכחי וצריכים להתרגל לסממני התקופה. כולם מצליחים פרט לגיבור שמתגעגע נואשות לסדרת טלוויזיה שבוטלה שנים קודם לכן. עוד בתפריט: פיטורים המוניים ופשיטת רגל, דמות שיוצאת מן הארון כטרנסג'נדרית, מסע במדבר ועוד.

"החיים המודרניים של רוקו". נטפליקס

תגובות