גילי איזיקוביץ
גילי איזיקוביץ
ג'ניי קרוק ב"טרנספורמר". שאלות על גוף ועל זהות
ג'ניי קרוק ב"טרנספורמר". שאלות על גוף ועל זהותצילום: באדיבות yes דוקו
גילי איזיקוביץ
גילי איזיקוביץ

שני מאוויים גדולים הובילו את מאט קרוקזלסקי בחייו: הוא רצה להיות חזק, הכי חזק שיוכל להיות, והוא רצה להיות אשה. דבר בקורות החיים של קרוקזלסקי לא עזר לו לפשר בין שתי התשוקות הללו. הוא גדל בשכונת עוני לבנה בקרוואן וכדי שלא יציקו לו נהפך לנער החזק ביותר בבית ספר. אחר כך התגייס למארינס, התחתן ונולדו שלושת בניו ונהפך למרים משקולות. בשיא הקריירה שלו הוא מומן בידי חברה לתוספי תזונה והיה אלוף עולם בדחיקה ובהרמה. במשקל שלו, הוא מסביר במונולוג הארוך שמלווה את הסרט "טרנספורמר" עליו, שישודר הערב ביס דוקו, הוא היה האיש החזק ביותר בעולם.

אלא שקרוקזלסקי, ששם הבמה שלו היה "קרוק", לא הצליח מעולם להניח לתשוקתו האחרת. נישואיו הסתיימו כשסיפר לאשתו ולבניו על זהותו הנשית ובמובנים מסוימים נראה גופו המפותח כגרוטסקה. בהיעדר האפשרות לגוף שחשק בו, נתנו לו השרירים והגודל תחושת זהות ושייכות.

הטריילר של "טרנספורמר"

ביולי 2015 נאלץ קרוק להיחשף, הפעם כג'ניי קרוק. הוא נשלף מהארון על ידי יוטיובר שחשף את חשבון האינסטגרם הנשי שלו. קרוק החליטה לקחת בעלות על הסיפור שלה ועל הרצון להיות אשה, להוציא לפועל את תהליך שינוי המגדר שאותו התחילה ונטשה בעבר, ליטול הורמונים ולקצץ במסת הגוף, ובעצם לנטוש את צורת הזהות ששימשה לה שמיכת ביטחון במשך שנים.

"טרנספורמר", שמלווה את סיפורה של קרוק, הוא סרט מעניין בזכות השאלות שלו על גוף ועל זהות. קרוק שובת לב והפתרונות שמצאה בחייה לשאלת המגדר היו כה קיצוניים. איזו מהזהויות שבחרה לה חזקה יותר? מושא התשוקה הנשית או הספורטיבית, זו שזקוקה למתיחת הגבולות ודחיקת הקצוות, למעמסה ולאתגר או זו שדורשת ממנה להיפטר מכל אלה?

"טרנספורמר". יס דוקו, 22:00

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ