הזהב האבוד של עכו

גילי איזיקוביץ
גילי איזיקוביץ
"הערים האבודות עם אלברט לין". הרפתקות ארכיאולוגיות ברחבי העולם
גילי איזיקוביץ
גילי איזיקוביץ

עכו העכשווית נראית מרשימה במיוחד מבעד למצלמות הנרגשות של ערוץ נשיונל ג'יאוגרפיק. היא לא מופיעה שם בחטף, אלא מככבת ממש בפרק הראשון בסדרה הארכיאולוגית־הרפתקנית (נגיד) "הערים האבודות", הזמינה לצפייה בשירותי הווי־או־די של ספקיות הטלוויזיה השונות. אלברט לין, גרסה חנונית של אינדיאנה ג'ונס, מנסה לנוע בין ארצות, ערים ותרבויות ולחשוף מתחת לפני השטח שרידים שטרם נחקרו, או כאלה שדווקא נחקרו ונחשפו. אבל כותרת מושכת "בעקבות הזהב של הטמפלרים" במקרה של עכו, אמורה להכניס את הכל לאווירת הרפתקה.

המראה של עכו הטמפלרית, על מנהרותיה התת־קרקעיות ומבניה המתוחכמים, הוא אמנם מרהיב ומגרה את הדמיון. גם אם זהב אבוד לא יימצא בסופו של דבר, לין, שהוא מדען ואיש טלוויזיה שניחן ביכולת להיראות מסוקרן, מבוהל מעט ומשתומם בעת ובעונה אחת, מפעיל טכנולוגיות חדשות, רדאר וסריקות תלת־ממד מתקדמות. כמו ארכיאולוגיה או מחקר היסטורי, אבל דור 3.0.

בפרקים נוספים בסדרה, שלה שישה פרקים בסך הכל, הוא מחפש בג'ונגלים של קולומביה את אלדורדו האגדית, מנסה לעמוד על קשר ודימיון בין שתי תרבויות שנעלמו באיים באוקיאנוס השקט, ובירדן הוא חוקר את העיר שקדמה לפטרה במאות שנים. גם בשני אתרים מפורסמים יותר, סטונהנג' ומצודת האינקה הסמוכה למאצ'ו פיצ'ו, הוא מנסה לחשוף סודות, קברים ומשמעויות נסתרות.

"הערים האבודות עם אלברט לין", יס וי־או־די, הוט וי־או־די

תגובות