שתי גיבורות נפלאות מנסות לשחזר את הברק

שתי גיבורות נפלאות מנסות לשחזר את הברק

ל"בשבילי אתם מתים" היו שני נכסים נהדרים: סיפור מסגרת סוחף עם מלא פוטנציאל דרמטי, ושתי שחקניות ראשיות נפלאות שיצקו תוכן לתוכו. בעונה הראשונה של הקומדיה השחורה הזאת ג'ן (כריסטינה אפלגייט), אלמנה המנסה להתאושש ממותו המפתיע של בעלה, פגשה את ג'ודי (לינדה קרדליני), שמתיידדת איתה בקבוצת התמיכה לאנשים המתמודדים עם אבל. אלא שג'ודי מסתירה סוד מחריד: לא במקרה היא מתקרבת אל ג'ן — היא זו שאחראית לתאונת הפגע וברח בה נהרג בעלה. כך או כך, בין השתיים נרקמת חברות מיידית שמתערערת בסוף העונה הראשונה כשג'ודי מתוודה על חלקה במוות. העונה הראשונה גם נגמרת בשוויון בין השתיים — זהירות ספויילר — כשג'ן יורה והורגת את סטיב, הארוס לשעבר של ג'ודי.

הצעד העלילתי הזה כנראה היה נחוץ כדי להמשיך לעונה נוספת. אחרי הכל, את הסוד הנורא שהתגלה צריך היה להחליף במשהו בעל שיעור קומה דומה (ואינסוף אופציות לפיתולים עלילתיים). אלא שההחלטה הזאת גם אחראית לעונה שלמה שהיא הרבה פחות עלילתית. ברגע שנפרץ סכר הפשרות והתפניות המופרכות, מתאפשרות עוד ועוד כאלה.

"בשבילי אתם מתים" היא עדיין סדרה נשית שעיקרה העלילתי היא מערכת יחסים בין שתי הגיבורות, ועדיין יש לה את קונדליני ואת אפלגייט ואת אווירת הפרברים המנומנמים לכאורה, אבל לגמרי לא בטוח שהברק שהיה לה בעונה הראשונה נשמר בזו החדשה.

"בשבילי אתם מתים", נטפליקס

תגובות