"השריף" רוצה לעשות את אמריקה גדולה שוב

השריף

אפשר להגג ארוכות על "השריף", סדרה השואבת השראה מהמערבונים הנושנים ומנסה לשלב את המוסר שלהם בסדרת משטרה חדשה, אבל מספיק לצטט מנאום השריף בדקה ה–13 בפרק הראשון. "אתם זקוקים לשלושה דברים בשביל לעשות את העבודה הזאת: תג, אקדח ומה שיש לכם בלב, לעזאזל עם מדיניות והליכים", אומר השריף, גיבור הסדרה, לשוטריו החדשים שזה עתה השביע, ומוסיף: "בסופו של יום אתם צריכים להיות מסוגלים להסתכל בעצמכם במראה ולשאול: האם עשיתם כל מה שיכולתם כדי להגן על החפים מפשע?"

"השריף", אפשר להתרשם, היא לא סדרה של סאבטקסט או עידון. היא נועדה לעשות את אמריקה גדולה שוב ונדמה ששואבת השראה ממי שטבע את המושג. סגן ביל הוליסטר הוא שוטר סיור ותיק וקשוח, נטול גינונים. הוא הופך לשריף במקרה, כשהשריף המכהן מת במפתיע ועל פי החוק הקיים הוא אמור לתפוס את מקומו (אף שהוא מגלה מאוחר יותר כמה קרוב היה לסילוק מהשטח). מיד אחר כך הוא נדרש להסתגל במהירות לקומה העשירית בבניין, לפוליטיקות של הארגון ולסייד קיק, סגן בישופ — שהיא לא רק אשה, ירחם השם, אלא גם גברית וגם המאבטחת האישית שלו והנהגת ברכב השרד. כאן אגב נגמר חוש ההומור של יוצריה.

"השריף", כלומר גיבור הסדרה ונדמה שבעצם גם היא עצמה, מונעים ממטרת על — להחזיר לאנשי החוק את הכבוד והיראה שנגזלו מהם ולהביא פושעים לדין גם במחיר התעלמות מהכללים. מצד שני, הכלל הראשון והחשוב ביותר בסדרות טלוויזיה הוא עניין, ואם אין כזה, באמת שלא מוכרחים לצפות.

"השריף". יס אקשן, 22:00

תגובות