כשהדיבוק פוגש את חתונת־הדמים

כוכבים ישראלים וצרפתים משתתפים בסדרה שיצר שחר מגן עם התסריטאית והסופרת ולרי זנאטי

גילי איזיקוביץ
גילי איזיקוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
"דיבוקים". כלות בלבן, שדים אלימים וחתנים מתים בסדרה ישראלית־צרפתית חדשה
גילי איזיקוביץ
גילי איזיקוביץ

אסון אלים קורה בעיר דרומית, בלב המדבר. זה קורה בערב החתונה רבת־המשתתפים של נטלי היפהפיה, שעלתה עם משפחתה במצרפת שנה קודם לכן, וערן הישראלי. כשהשניים עומדים לחתוך את עוגת החתונה שלהם כבה לפתע האור וכשהוא נדלק בחזרה, אוחזת הכלה בסכין מגואלת דם וחתנה הצעיר שוכב מת לידה. אלא שמה שנראה פשוט לכאורה לפענוח, הוא רק פתח לחקירה שתלך ותסתבך.

היסטוריה ארוכה ומעניינת יש בתרבות לצירוף בין כלות בלבן, שדים אלימים וחתנים מתים. מן הסתם ההחלטה על שמה של "דיבוקים", הסדרה החדשה הישראלית־צרפתית של היוצר שחר מגן ("בתולות", "ילדי ראש הממשלה") והתסריטאית והסופרת ולרי זנאטי, לא מתעלמת ממנה. הכל מתערבב כאן: אמונות טפלות וטקסים מיסטיים מהמיטב שיש ליהדות להציע, מסדרונות אפלוליים ונופים מדבריים צחיחים, השחקנים הבולטים ביותר בישראל וכמה מהשמות הגדולים גם בתעשייה בצרפת (מנועה קולר וצחי גראד ועד כוכב־העל הצרפתי צ'אקי קריו, המוכר לצופי הטלוויזיה כבפטיסט, חוקר המשטרה ב"נעדרת").

"דיבוקים", שתשודר ברצף הערב ביס, היא שיתוף פעולה מוצלח בין הלוויין וערוץ קאנאל הצרפתי ועוד לפני ששודרה היא נמכרה לשידור גם ל־HBO מקס הבינלאומית. היא מצליחה לאחוז בכל זה וללהטט בין דמויות־משנה מוצלחות, ישראליות וצרפתיות, והיא מותחת מאוד.

מה קרה בין בני הזוג והאם טראומה איומה היא הסיבה למוות הזה? איך קשורות לכל זה פרשיות מן העבר, נקמות ושדים רדומים? כמו בסדרות מתח טובות מסוגה, גם ב"דיבוקים" מוצא עצמו הצופה מול שאלות שהולכות ומתרבות, כשהוא מנסה לקטלג עוד ועוד נתונים, עד שתיפתר התעלומה.

"דיבוקים" יס דרמה 22:30

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ