הערב בטלוויזיה |

הכל נשאר במשפחה

שתי סדרות עולות בוי־או־די של יס: סדרת בית החולים "רפואה משפחתית" והדרמה המוזיקלית "נאשוויל"

רותה קופפר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
רותה קופפר

"רפואה משפחתית" היא סדרה על כבשה שחורה במשפחה בה כולם לובשים חלוקים לבנים. משחק המלים הזה שואב השראה מהשתובבות מילולית דומה בפרק הראשון של הסדרה על בית החולים שבה רופא שחור, הארוס של אחת מבנות המשפחה שבמרכז הסדרה, אומר לסניטר ממוצא לטיני שאם הוא רוצה להיות לבן (כלומר רופא בעל חלוק בצבע הזה) ולא חום (צבעי התלבושת שלו), עליו ללכת ללמוד שנים רבות בבית ספר לרפואה. יש לציין כי הבדיחה המתאמצת, שגורמת גם לרופא, גם לסניטר וגם לצופים לנוע באי נוחות, היא לא ממש מאיפיוני "רפואה משפחתית", שזמינה מהיום בוי־או־די של יס. זאת סדרה עם הרבה דם, בפרק הראשון גם סכין ארוכה, אבל לא כואב לצפות בה.

הסדרה מתחילה עם פציעתו של גריפין קונורס (דילון קייסי, "ניקיטה"), שומר ראש במועדון חשפניות, שמתחנן שלא להגיע לבית חולים לקבלת טיפול. הסיבה, כך מתברר עד מהרה היא שבבית החולים שהאמבולנס נוסע אליו עובד אביו כרופא בכיר (אנריקו קולנטוני, "ורוניקה מארס"). גם אחותו מליסה עובדת שם כרופאה (שרה קאנינג, "יומני הערפד") ואחותו השנייה סנדי כאחות סיעודית (שרה אלן). הוא אמור היה להיות רופא בעצמו אבל נשר מלימודי הרפואה, ושלא כמו אמו, לא בחר להיות עורך דין, אלא הלך לעבוד בבר. עם סוף הפרק הראשון, מתוך עשרה של הסדרה (שכבר נודע כי תהיה לה עונה נוספת בת עשרה פרקים גם היא), הוא מתחיל לעבוד בבית החולים כסניטר. ובמקום מתרחשת מעין "על אדונים ומשרתים" בתוך המשפחה.

"רפואה משפחתית". יס וי־או־די

רפואה משפחתיתצילום: Jan Thijs/ באדיבות yes

לאחר ששודרו שתי העונות בהוט יוכלו גם מנויי יס לצפות בדרמה המוזיקלית "נאשוויל" בוי־או־די. אם לסכם בשורה אחת קצרה את עלילת הסדרה, הרי שהיא על שתי נשים שיוצאות למסע ביחד. לא מפתיע כנראה שמי שעומדת מאחורי הסדרה הזאת היא קאלי קורי, זוכת פרס האוסקר על התסריט ללהיט הקולנועי "תלמה ולואיז", סרט המסע המכונן על שתי נשים שנמלטו מהחוק.

"נאשוויל" היא דרמה מוזיקלית על זמרת קאנטרי ותיקה ששמה ריינה (קוני בריטון הנפלאה מ"אורות ליל שישי" וגם "אימה אמריקאית"), שהכרטיסים למופעיה אינם נמכרים כבעבר, ועל זמרת צעירה וחדשה בשכונה ושמה ג'ולייט (היידן פנאטיר, "גיבורים") המזנבת בה. הסוכנים והמפיקים של הזמרת הוותיקה מציעים לה, כדברי הממרה הידועה, לחבור אל מי שאי אפשר לנצח, אך ריינה מסרבת.

נאשוויל, עיר מוזיקת הקאנטרי, מספקת לסדרה עוד הרבה שירים, סיפורים ודמויות. הסדרה, שמוגדרת כאופרת סבון לשעת לילה, מתארת גם את יחסי האהבה המורכבים של שתי הגיבורות עם בני זוגן, וכן מאבקים משפחתיים ופוליטיים בעיר, לצד אלה של תעשיית המוזיקה.

"נאשוויל". יס וי־או־די

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ