בלי ייסורי מצפון: המלצות טלוויזיה לחנוכה

פסטיבלי הילדים לדורותיהם, סיפורי הרשל'ה וחכמי חלם, מה זה מוזה במעבדה וטקס נבחרי הילדים: מול מה כדאי להושיב את הילדים בחופשת החנוכה

גילי איזיקוביץ
גילי איזיקוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מתוך "חלם בהלם". דור חדש ובועט של קומיקאים
מתוך "חלם בהלם". דור חדש ובועט של קומיקאיםצילום: איה אפרים
גילי איזיקוביץ
גילי איזיקוביץ

חלקים ניכרים מילדותה העבירה כותבת שורות אלו כשהיא נטועה מול הטלוויזיה. מה שהיה תחביב קבוע בשגרה, נטה להפוך לאובססיה בחופשות (הרבות) מבית הספר. בסופן נדרש ניכוש עשבים ושורשים שצימחו, מטאפורית, וחיברו בין הספה הירוקה בסלון לישבנה. לא שהדבר מומלץ במיוחד, אבל חופשת חנוכה מהווה אתגר רציני בפני הורים, שנדרשים לתפקד כיחידת בידור לצאציהם. טלוויזיה היא מפלט זמין, ואם אפשר להיות סלקטיבי, ולבחור באפשרויות הנאיביות והמתוחכמות יותר, ניתן להשקיט גם את ייסורי המצפון בעניין. הנה כמה המלצות לצפיית ילדים בימי החג:

זו אמנם בחירה משונה מעט, שתדרוש מההורים שימוש במכשירי ההקלטה שבידיהם, אבל החל מנר ראשון, ועד סוף החג, יקדיש ערוץ 1 את לילות החג לשידור פסטיבלי הילדים לדורותיהם. מי שנחרד משיר הסלפי שקידם את הפסטיגל העכשווי, ימצא נחמה ביפה ירקוני ומתי כספי, ירדנה ארזי ואבי טולדנו (ולצדו עירית ענבי, ילדת הפלא).

פסטיבלי ילדים, ערוץ 1, כל לילה מחצות, החל בשלישי, 16.12

נעמי שמר בפסטיבל שירי ילדיםצילום: הערוץ הראשון

עוד לפני החג, ביום שני הקרוב, תעלה לשידור "חלם בהלם" בחינוכית, וכמו כל תכני הערוץ, תהיה זמינה בכל עת ביוטיוב. הקונספט מסקרן: מערכונים לילדים המבוססים על סיפורי הרשל'ה וחכמי חלם, בהם משחק הדור החדש והבועט של קומיקאים שצמחו ומשגשגים ברשת (למשל ניב מג'ר, אריאל ויסמן, ליאור אמסטרדמסקי ותומר פישמן) ולצדו אורחים נוצצים (למשל קרן מור, שמשתתפת בכמה מהפרקים). את הסדרה כתבו ענת ריבלין, עורכת קומדיה מהמוכרות בארץ (שערכה, בין היתר, את "ארץ נהדרת") ואיתי רייכר (שבין יצירותיו "ארץ נהדרת", "אבודים באסיה" ו"אבודים באפריקה").

"חלם בהלם", חינוכית 23, החל מיום ראשון (14.12), 18:15, או ביוטיוב בכל עת

קרן מור ב"חלם בהלם"צילום: איה אפרים

"מה זה מוזה במעבדה", היא לא תכנית חדשה וגם אינה קשורה לחג, אבל חינה הגדול והעובדה שהיא מעשירה ומעוררת סקרנות הופכת אותה לראויה להמלצה. ביום חמישי היא תוקדש לפסיכולוגיה ותעסוק בענייני גיבוש אישיות. ד"ר עידית גוטמן תתארח בה (בנוסף לירון לונדון וחבורת הילדים המשתתפים בה באופן קבוע), ותנסה להסביר לילדים על הכלים שמשמשים פסיכולוגים.

"מה זה מוזה במעבדה", חינוכית 23, 19:00, או ביוטיוב בכל עת

ובמסורת עונת הטקסים לכל עניין ונושא, הנהוגה בארה"ב, הקים ערוץ הילדים לפני כמה שנים את "טקס נבחרי הילדים", בו בוחרים צופי ערוץ הילדים את הסלבס החביבים עליהם, התכניות המובחרות והקטגוריה החדשה ''אימוג'י השנה'. הטקס יערך ביום חמישי, ה-16 לחודש, ויותר מהילדים, שבוודאי יצווחו לאורכו ולרוחבו, מיועד להורים המעוניינים להבין מה ומי נחשב בעולמם של הילדים (רמז: טל מוסרי עדיין שם).

"טקס נבחרי הילדים", ערוץ הילדים, 15:00

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ