הערב בטלוויזיה |

לצחוק בשיבה טובה

רותה קופפר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
רותה קופפר

"מחזיקות מעמד", סדרה של ערוץ HBO החוזרת הערב לעונה חדשה, הוכיחה שאפשר לצחוק על זקנות עם דמנציה ואפשר גם בדיחות קקי־פיפי, ואפילו אפשר את שניהם ביחד, וזה לא בהכרח יהיה פוגעני וגם לא רדוד, ואפילו אנושי. הסדרה על צוות רפואי במחלקה גריאטרית לנשים בלבד בבית חולים בקליפורניה, המבוססת על קומדיה בריטית בת אותו שם, תביא עוד מהסחורה הטיפולית הזאת.

הסדרה נדמית אותנטית. אין ספק שהאירועים המתוארים בה מתרחשים בכל יום במחלקה סיעודית כלשהי, ושהצוות הסיעודי מתמודד עם אחד המקצועות הקשים בתחום הרפואה. אבל האם כקומדיה טלוויזיונית זה מצחיק? לא במובן שמתגלגלים על הרצפה מצחוק. יותר במובן שמתחשק להסתגר בחדר חשוך עם קופסת טישו ולבכות עד קץ הדורות.

מתוך "מחזיקות מעמד". לא פוגעניצילום: Lacey Terrell

על המחלקה למדו הצופים דרך דניס, האחות שהיתה חדשה במחלקה בעונה הראשונה. כינויה הוא דידי (ניס נאש, "רינו 911"). היא צוותה ביומה הראשון לאחות הוותיקה יותר דון (אלכס בורסטיין, המדבבת את האם לויס בסדרת האנימציה "איש משפחה"), אשה חמודה, לא מאוד חכמה, המחפשת אהבה במקומות הלא נכונים. עוד דמות חשובה בסדרה היא האחראית על המחלקה, ד"ר ג'נה ג'יימס (לורי מטקאלף, "רוזאן" ואמו של שלדון ב"מפץ הגדול"), רופאה אחראית שלאחר התמוטטות עצבים מונתה לניהול המחלקה בניגוד לרצונה ("אני בעצם רופאה אמיתית" היא טענה).

במחלקה, שמוות הוא עניין יומיומי בה, וסנטירים הדוחפים אלונקות עם גופות ליד החולות החיות הם חלק מהשגרה, אין ניסיון ליפות את המציאות. בניגוד לסדרות בית חולים אחרות כמו "אי־אר", "האנטומיה של גריי" ו"האוס", אפילו "סקראבס", המוות של חולה הוא עניין סתמי. משהו שמגלים תוך כדי שמסמסים דברים מצחיקים בטלפון.

למרות הנישתיות של הסדרה, הנושאים הלא סקסיים בה, היא זכתה לאהדה והערכה רבה. עונתה השנייה מסקרנת לא פחות מהראשונה.

"מחזיקות מעמד". יס או, 22:50

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ