מה עשה אובמה בתוכנית של סטיבן קולבר

הנשיא האמריקאי התארח בתוכנית הסאטירה "דו"ח קולבר" ונשאל בין השאר למה צעירים רבים לא הצביעו בבחירות בארצות הברית

רותה קופפר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אובמה וקולבר בתוכנית "דו"ח קולבר", אתמול
אובמה וקולבר בתוכנית "דו"ח קולבר", אתמולצילום: רויטרס
רותה קופפר

נשיא ארצות הברית ברק אובמה התארח אתמול בלילה בתוכניתו של סטיבן קולבר, "דו"ח קולבר", המשודרת בקומדי סנטרל בארצות הברית (ואצלנו בהוט). קולבר מגלם דמות בתוכניתו, שנושאת את שמו, אך משקפת דעות של אדם רפובלקאי שמרן, בנוסח פרשני רשת פוקס ניוז. בהפוך על הפוך מצליח קולבר להעביר סאטירה מצחיקה ונוקבת על המצב הפוליטי והחברתי בארצות הברית ועל התקשורת בה.

בתחילת התוכנית בא הנשיא אובמה לכאורה מוקדם והחליט להראות לקולבר כי הוא יודע לעשות את עבודתו לפחות טוב כמותו. הוא התיישב בכיסא והעביר קטע שקולבר נוהג לעשות שבו הוא מטפל בנושא מסוים, אומר דברים, ובצד המסך מופיעות הערות המשלימות ולרוב מנוגדות למה שהוא אומר. כך עשה בתורו הנשיא אובמה בהתייחסו לרפורמת הבריאות שלו.

בהמשך התוכנית התראיין הנשיא לקולבר. הוא סיפר כיצד בנותיו (שבאחרונה היו במוקד סערה כאשר חברה במפלגה הרפובליקאית מתחה ביקורת על התנהגותן באירוע של חג ההודיה, שבו סאשה ומלאיה אובמה כנראה הלוצצו), צוחקות עליו על כל נושא, "בלי רחמים".

קולבר השווה את אובמה לקיסר רומאי, ברקוס מקסימוס, כרמז למה שטענו במפלגה הרפובליקאית נגדו כאשר השתמש בסמכותו כדי להפוך מהגרים לא חוקיים לאזרחים מהשורה. בהמשך לטיעון זה שאל אותו אם בכוונתו לשרוף את החוקה של ארצות הברית. בנימה קצת יותר רצינית דיבר אובמה על ההפסד של מפלגתו בבחירות אמצבע הקדנציה שהתרחשו בנובמבר. "הבחירות לא הלכו בדיוק כמו שרציתי", אמר.

כאשר נשאל מדוע לדעתו כל כך הרבה צעירים לא השתתפו בבחירות אמר ברצינות, "אני חושב שהציק להם מה שקורה בוושינגטון. כי כאשר בוחנים את הנושאים רואים שצעירים מסכימים אתנו שצריך להעלות את שכר המינימום. הם מסכימים שצריך לשלם אותו שכר על אותה עבודה; הם מסכימים כי מותר להורים להישאר עם ילדיהם החולה בבית מבלי לאבד את משרתם". קולבר התלוצץ ואמר כי אובמה תורם לעלייה במשרות כי הוא מחליף אנשים בתפקיד שר ההגנה. "זה אכן העלה את הנתונים", הסכים הנשיא, ששמר לכל אורך השיחה על הומור וענייניות.

תוכניתו של קולבר תסתיים בעוד כשבוע. הוא יחליף ב–2015 את דייוויד לטרמן בהגשת תוכנית האירוח הלילית של רשת סי־בי־אס, "לייט שואו".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ