ג'ון סטיוארט רוצה להקיא מדו"ח העינויים שפרסם הסנאט

מנחה "הדיילי שואו" תקף את נשיאי ארצות הברית ואת הסי-איי-איי על שיטות העינויים הקשות והשווה את חשיפת הדו"ח ל"לשבור את הקרח"

חן חדד
חן חדד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
חן חדד
חן חדד

הסנאט האמריקאי פרסם אמש דו"ח הסוקר את השימוש בעינויים בידי ממשלת ארצות הברית, הכולל פרטים קשים על הטכניקות בהן השתמשו סוכני הסי-איי-איי במסגרת עינויים ומעצרם של חשודי טרור ופעילי אל-קאעדה, אשר הוחזקו במתקנים סודיים באירופה ובאסיה. הדו"ח קבע כי סוכנות הביון המרכזית הטעתה באופן קבוע את הבית הלבן ואת הקונגרס לגבי המתרחש במתקנים הללו וכי שיטות החקירה היו אכזריות יותר משהודתה בפני ממשל בוש ובפני הציבור.

מנחה "הדיילי שואו" ג'ון סטיוארט פתח אמש את תוכניתו עם ביקורת נוקבת על התנהלות הממשלה, על שיטות העינויים ועל העובדות שנכללות בדו"ח, ובהן החשיפה ש-26 מתוך 119 עצורים היו חפים מפשע. כהרגלו, סטיוארט תקף את הנושא באופן חריף אך בכל זאת מבדר והשווה את חשיפת הדו"ח בדיוק לפני חג המולד ללהיט הקולנועי "לשבור את הקרח" על רקע תמונה של איש השלג אולאף עובר עינויים.

סטיוארט הביע את רצונו להקיא מתיאור שיטות העינויים הקשות ועשה צחוק מהכרזתו המפורסמת של הנשיא לשעבר ג'ורג' וו. בוש על כך שארצות הברית אינה מענה אנשים. "ביימתי לאחרונה סרט על בחור שהצליח להתגבר על התנאים הלא אנושיים של מאסרו במדינה רודנית" אמר על סרטו "רוזווטר". "ואני לא חושב שעשו לו שם חצי מה'שיט' שמתואר בדו"ח.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ